وبلاگ
آیت‌الله خاتمی: خداوند مقاومان راهش را تنها نمی‌گذارد

آیت‌الله خاتمی: خداوند مقاومان راهش را تنها نمی‌گذارد

آیت‌الله خاتمی: خداوند مقاومان راهش را تنها نمی‌گذارد

امام جمعه موقت تهران، بیان کرد: از جمله صفاتی را که قرآن برای خداوند ذکر می‌کند؛ پایبندی به قول است، خداوند به قولی که داده است وفا می‌کند. از وعده‌هایی که خداوند داده، این است که مقاومان راهش را کمک می‌کند و آن‌ها را تنها نمی‌گذارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (21 مهرماه) تهران، گفت: خودم و شما را به نگه داشتن حریم برای ذات مقدس خدا دعوت می‌کنم.

وی افزود: امیرالمومنین می‌فرمایند کسی که سفرت آخرت را و طولانی بودن این سفر را در نظر داشته باشد، خود را آماده می‌کند. چه بخواهیم و چه نخواهیم سفر ابدی در پیش داریم. سفری که رفتن دارد ولی بازگشت ندارد. این سفر توشه می‌خواهد و توشه آن را قرآن در آیه ۱۹۷ سوره بقره فرموده است؛ بهترین توشه برای این راه طولانی تقوا و حریم نگه داشتن برای ذات مقدس ربوبی است.

امام جمعه موقت تهران، بیان کرد: از جمله صفاتی را که قرآن برای خداوند ذکر می‌کند؛ پایبندی به قول است، خداوند به قولی که داده است وفا می‌کند. از وعده‌هایی که خداوند داده، این است که مقاومان راهش را کمک می‌کند و آن‌ها را تنها نمی‌گذارد. خداوند در دو آیه از قرآن این تعبیر را دارد که خداوند با صابرین است. البته این معیت، معیت احاطه نیست. این معیت از نوع عنایت و کمک است.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *