وبلاگ
آمریکا و غرب با شهروندان معترض به جنایت صهیونیست‌ها چه برخوردی می‌کنند؟

آمریکا و غرب با شهروندان معترض به جنایت صهیونیست‌ها چه برخوردی می‌کنند؟

آمریکا و غرب با شهروندان معترض به جنایت صهیونیست‌ها چه برخوردی می‌کنند؟

حاکمان آمریکایی و غربی بر خلاف شعارهایی که در راستای حمایت از حقوق بشر و آزادی بیان می‌دهند برای کسانی که علیه اسرائیل موضع می گیرند یا از فلسطین حمایت می کنند مجازات‌هایی را در نظر گرفته اند.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس:چند روز پیش بود که منابع رسانه‌ای از واشنگتن دی سی خبر دادند تنها فلسطینی- آمریکایی حاضر در کنگره آمریکا به دلیل حمایت از فلسطینی ها توبیخ شد، مجازاتی که گفته‌ شده نزدیک به اخراج از کنگره است!

البته این مسئله در آمریکا و کشورهای غربی موضوع عجیبی نیست و حاکمان آمریکایی و غربی بر خلاف شعارهایی که در راستای حمایت از حقوق بشر و آزادی بیان می دهند، همواره تلاش کرده اند تا برای اینکه واقعیت جنایات اسرائیل به گوش مردم این کشورها نرسد، کسانی که علیه اسرائیل موضع می گیرند یا از فلسطین حمایت می کنند را مجازات کنند و همین موضوع هم موجب شده است این روزها دفاع از فلسطین در غرب و آمریکا بسیار پرهزینه باشد.

وقتی مردم در غرب برای حمایت از فلسطین دستیگر می‌شوند!

پلیس انگلیس شهروندانش را به دلیل حمایت از مردم فلسطین و درخواست هایی که برای توقف کشتار مردم غزه دارند، دستگیر می کند. سوئلا براورمن وزیر کشور انگلیس هم می گوید که اهتزاز پرچم فلسطین و فریاد زدن شعارهای آزادی فلسطین می تواند جرم تلقی شود!

وزارت کشور فرانسه هم برگزاری همه تجمعاتی که در حمایت از فلسطین است را ممنوع و اعلام کرده که تظاهرات در حمایت از فلسطین، مجازات ۵ سال زندان را در پی خواهد داشت. جرالد دارونین وزیر کشور فرانسه هم به همه مقامات محلی اعلام کرده که تظاهرات حامیان فلسطین باعث اختلال در نظم عمومی خواهد شد و سازمان دهندگان باید دستگیر شوند.

آلمان هم مانع برگزاری تظاهرات حامیان فلسطین می شود و دولت این کشور هم به آنهایی که از فلسطین حمایت می‌کنند، هشدار داده که ممکن است سلب تابعیت شوند! از سوی دیگر، آلمان به صورت رسمی پوشیدن چفیه فلسطینی را در مدارس ممنوع و برافراشتن پرچم‌ها و لوگوها و حتی پوسترهای در حمایت از فلسطین را «تهدید» قلمداد و آنها را نیز ممنوع اعلام کرده است!

هلند هم برای اعمال محدودیت برای معترضان حامی فلسطین تلاش می کند و نخست وزیر این کشور از شهرداران مناطق مختلف خواسته که محدودیت‌‎های امنیتی در برگزاری تظاهرات حامیان فلسطینی را در نظر داشته باشند.

البته با همه این فشارها و اعمال محدودیت‌ها مردم این کشورها با حضور گسترده خود نشان داده اند نمی توانند در برابر ظلم و جنایت صهیونیست ها سکوت کنند و بعد از حملات بی رحمانه اسرائیل به غزه تجمعات گستردهد و بسیاری در کشورهای غربی در حمایت از فلسطین و علیه اسرائیل برگزار شده است.

برخلاف آنچه مردم در غرب و آمریکا عمل کرده اند، دولت ها و حاکمان کشورهای غربی با قدرت از اسرائیل حمایت می کنند و این موضوع پنهانی نیست، البته حوادث این روزهای غزه نشان داد این حمایت‌ها بیش از آن چیزی است که در گذشته به صورت علنی نشان داده می‌شد و امروز آمریکا و غرب که همواره مدعی حمایت از حقوق بشر بوده اند حاضر نیستند مانند گذشته این ژست دروغین را حفظ کنند و علیرغم تمام اعتراضات که به جنایات اسرائیل می شوند با قدرت و علنی از نسل کشی و جنایت در غزه حمایت می کنند.

آمریکا شریک جرم جنایات اسرائیل

بسیاری از کارشناسان معتقدند چراغ سبز آمریکا و غرب به تلاویو موجب شده تا صهیونیست ها این چنین بی پروا به جنایت در غزه دست بزند. آمریکا ساعاتی بعد از حملات اسرائیل به غزه دو ناو جنگی خود را برای حمایت از صهیونسیتها راهی دریای مدیترانه کرد، مدتی بعد هم مقامات ارشد دولت آمریکا یکی پس از دیگری به سرزمین‌های اشغالی سفر کردند، حتی بایدن رئیس جمهور آمریکا هم به تلاویو رفت و آنها تا امروز هم به حمایت های گسترده خودو ارسال محموله های بزرگ تجهیزات جنگی برای اسراییل ادامه داده اند.

این حمایت ها به اعتقاد کارشناسان به صهیونیست ها بای کشتار بیشتر مردم غزه دلگرمی می دهد و موجب شده تا رژیم صهیونیستی به خودش جرات بدهد تا در غزه دست به هر جنایتی بزند.

همانطور که گفته شد، حمایت های آمریکا و غرب از اسرائیل علنی است، اما اسن سوال برای بسیاری مطرح است که آمریکا و غرب برای چه این همه برای اسرائیل هزنیه می کنند و چرا حاضر شده اند با تمام شعارهای حقوق بشری که می دادند امروز حتی حمایت های خود از تداوم جنایات در غزه را پنهان نکنند.

دلایل حمایت غرب از اسرائیل

نکته مهمی که درباره دلیل حمایت غرب از اسرائیل باید به آن اشاره کرد، نقش غرب در ایجاد رژیم صهیونیستی است، به نوعی می توان گفت برخی کشورهای غربی خود را مادر اسراییل می‌دانند که یکی از اهداف آنها در ایجاد اسرائیل، داشتن جای پایی مطمئن در منطقه بوده است.

علی عبدی، کارشناس مسائل بین‌الملل درباره این موضوع می گوید: تشکیل رژیم صهیونسیتی در سرزمین فلسطین در وهله اول یک پروژه غربی، استعماری و سلطه‌جویانه از طرف قدرت‌های استعماری آن وقت جهان بوده است.

وی همچنین می گوید: بسیار روشن است که صهیونیست‌ها بدون پشتوانه و حمایت انگلستان مطلقاً نمی‌توانستند حتی یک سنگ را در فلسطین جابه‌جا کنند. حمایتی که از طرف انگلستان نصیب آنها شد موجب شد دستشان در فلسطین باز شود و به بهانه قیومیت فلسطین و اینکه آنجا در اختیار انگلیسی‌ها قرار گرفت اجازه دادند آنها هم وارد فلسطین شوند. البته از نیمه دوم قرن نوزدهم تشکیل کلونی‌های یهودی شروع شده بود، اما بسیار محدود بود.

عبدی تاکید می کند: بعد از جنگ جهانی اول، انگلستان برای فلسطین فرماندار انتخاب کرد که خود این فرماندار هم یک سرهنگ انگلیسی یهودی بود و دایرةالمعارف یهود نوشت که بعد از ۲۰۰۰ سال اولین فرماندار یهودی بود که قدم بر خاک فلسطین می‌گذاشت. به نظرم بزرگ‌ترین انگیزه‌ای که انگلستان در این زمان و در این رابطه داشت این بود که جای پای محکمی در منطقه برای خود فراهم سازد.

وی در بخشی از سخنانش اضافه می کند: هدف و سیاست اصلی این بود که اسرائیل به قدرت هژمون در منطقه غرب آسیا و قدرت مسلط تبدیل شود و این فقط ادعای بنده نیست و منابع متعدد به این ارجاع داده‌ و به‌صورت مبسوط به این بحث پرداخته‌اند.

همانطور که گفته شد غربی ها نقش بسزایی در ایجاد اسرائیل داشته اند و برای همین هم امروز حاضر شده اند حتی با لگدمال کردن ژست های حقوق بشری خود، از هر جنایتی در غزه حمایت کنند و حتی با مردم خود که علیه صهیونسیت ها موضع می گیرند برخورد جدی می کنند.

اسراییل؛ پادگان نظامی آمریکا در خاورمیانه

یکی از دلایل حمایت امریکا از اسرائیل به گفته بسیاری از کارشناسان این است که تلاویو به عنوان پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه است و برای همین هم آمریکایی ها قصد ندارند این پایگاه نظامی را از دست بدهند.

وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اخیرا در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت پاسدار دانشگاه امام حسین و اعضای گروه تربیتی جهادی شهید همدانی در این باره می گوید: اتاق جنگ اسرائیل توسط آمریکا هدایت می شود و اسراییل پادگان نظامی آمریکا در خاورمیانه است و اگر نبود حمایت غربی ها به سرعت سرزمین های اشغالی از سکنه خالی می شد.

بمب‌های آمریکایی، قاتل کودکان غزه

امروز آمریکا بزرگ‌ترین حامی نظامی اسرائیل است و سالانه میلیاردها دلار برای فراهم کردن تجهیزات نظامی برای اسرائیل کمک می کند.

بسیاری از تجهیزات نظامی دیگر اسرائیل هم آمریکایی است. آمریکا حتی در ساخت گنبد آهنین هم نقش داشته است. و تاسف آور اینکه جنگنده‌های اسرائیلی که امروز روی سر کودکان بی گناه غزه بمب می ریزند ساخت آمریکا هستند.

وقتی تلاش‌های غرب و آمریکا ثمری ندارد

این حمایت ها چه از سوی حاکمان آمریکا که حاضر می شوند نماینده کنگره را به دلیل حمایت از فلسطین توبیخ کنند و اجازه هیچ حمایتی از مردم غزه را نمی دهند، چه از سوی سایر کشورهای غربی که امروز علنا از اسرائیل حمایت می کنند، موجب شده تا هر روز مردم دنیا شاهد صحنه های دردناک و دلخراشی از غزه باشند و آنچه در این میان مهم است، بی ثمر بودن تلاش ها و فشارهای غرب برای ساکت کردن مردم است، و می بینیم علیرغم همه این تلاش ها تظاهرات مردم در کشورهای غربی هر روز پرتعدادتر برگزار می شود و حتی این تجمعات در آمریکا تا نزدیکی خانه بایدن رئیس جمهور این کشور هم رسیده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *