وبلاگ
آمادگی شناور شهید ابومهدی برای مقابله با بدخواهان بیگانه در آب‌های منطقه

آمادگی شناور شهید ابومهدی برای مقابله با بدخواهان بیگانه در آب‌های منطقه

آمادگی شناور شهید ابومهدی برای مقابله با بدخواهان بیگانه در آب‌های منطقه

فرمانده نیروی دریایی سپاه از آمادگی شناور شهید ابومهدی برای مقابله با بدخواهان بیگانه در آب‌های منطقه خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به عملیات‌های دریایی که در منطقه تنگه هرمز در راستای برقراری امنیت صورت می‌گیرد، از مقابله با کشوری که مبادرت به دزدی دریایی کرده بود، در تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس مطابق با قوانین خبر داد.

آمادگی شناور شهید ابومهدی برای مقابله با بدخواهان بیگانه در آب های منطقه

سردار علیرضا تنگسیری همچنین در خصوص عملیاتی شدن شناور شهید ابومهدی المهندس، اظهار کرد: شناور شهید ابومهدی المهندس حامل پیام صلح و دوستی برای کشورهای مسلمان در منطقه خلیج فارس می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروهای بیگانه بخواهند در این منطقه‌ای که همگان از آن عبور می‌کنند حضور پیدا کنند، شناور شهید ابومهدی صادرکننده پیام صلح و دوستی برای آن‌ها است، اما اگر بدخواهان بخواهند مشکلی ایجاد کنند، این شناور، حامل پیام «آمادگی» در مقابل دشمنان است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه، اظهار کرد: با تولید و الحاق شناور شهید ابومهدی المهندس و سایر شناورهای موشک‌انداز و همچنین مانورهایی که در منطقه برگزار می‌شود، درصدد هستیم تا امنیت را در تنگه هرمز برقرار نماییم.

وی با تأکید بر اینکه امنیت تنگه هرمز به واسطه کشورهای منطقه تأمین می‌شود، افزود: امنیت و ثبات کامل در منطقه تنگه هرمز برقرار است و بیگانگان نقشی در برقراری امنیت در این منطقه حساس ندارند، لذا حضور این نیروها معنا و مفهومی ندارد.

مقابله ایران با کشوری که مبادرت به دزدی دریایی کرده بود

سردار تنگسیری با اشاره به عملیات‌های دریایی که در منطقه تنگه هرمز در راستای برقراری امنیت صورت می‌گیرد، گفت: کشوری که مبادرت به دزدی دریایی و سرقت نفت جمهوری اسلامی ایران کرده و در عین حال بخواهد شناورش با امنیت کامل از این منطقه عبور کند، این موضوع غیرمنطقی است و ما به حکم قانون و دادگاه عمل کرده و مقابله به‌مثل می‌کنیم، لذا غیر از این مواردی که اشاره شد، مشکل خاصی را در این منطقه حساس نداریم.

وی تأکید کرد: ما از آمادگی کامل برخوداریم و دائما باید آماده باشیم، در همین زمینه رزمایش‌هایی که در منطقه برگزار می‌کنیم، نشان‌دهنده آمادگی ما است.

سردار تنگسیری در باره جنگ غزه نیز، خاطرنشان کرد: جنگی ناحق و کودک‌کشی در غزه اتفاق افتاده است، به دنبال تعدی رژیم صهیونیستی به مسلمانان غزه، یمنی‌های قهرمان در حمایت از فلسطینیان اعلام کردند که کشورها مجاز هستند از تنگه باب‌المندب عبور کنند، اما کشتی‌هایی که مقصدشان رژیم صهیونیستی است یا شناورهایی که متعلق به رژیم اشغالگر است، نمی‌توانند از این تنگه عبور کنند تا موقعی که آتش‌بس در نوار غزه برقرار و کشتار فلسطینیان متوقف شود و این نوعی «مردانگی» است که رزمندگان یمنی انجام دادند و نشان دادند که تاب‌آوری ندارند تا شاهد شهادت خانواده‌های مسلمان در غزه باشند.

وی گفت: عملیات دریایی یمن در تنگه باب‌المندب و اجتناب از تردد کشتی‌های متعلق به رژیم صهیونیستی و یا شناورهایی که مقصدشان به سوی رژیم اشغالگر باشد در راستای حمایت از مسلمانان است.

سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: دنیا، به‌ویژه غربی‌ها و آمریکا و کسانی که به ناحق از خونریزی صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند باید دیدگاه‌شان را نسبت به این موضوع تغییر دهند.

وی گفت: یمن، کشوری مستقل است که از ارتشی قوی برخوردار است و یک رهبر قوی نیز دارد که به‌طور مستقل عمل می‌کند و از هیچ طرفی فرمان نمی‌گیرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه درباره خلیج فارس نیز، افزود: منطقه خلیج فارس متعلق به کشورهای منطقه است. کشورهای دنیا هم می‌توانند از این منطقه استفاده کنند، همانطور که سال‌های سال از این منطقه استفاده کرده‌اند، اما حضور نظامی بیگانگان معنا و مفهوم مناسبی هم برای مردم منطقه و هم امنیت منطقه ندارد، حضور بیگانگان در منطقه مخل امنیت است.

وی تصریح کرد: ایران با ساحل طولانی 1375 کیلومتری در خلیج فارس بیشترین ساحل را دارد، آبراه‌های ورودی و خروجی از سواحل ایران عبور می‌کند و دائما امنیت این آبراه‌ها را برقرار کرده ایم و برقرار می‌کنیم.

سردار تنگسیری، گفت: اعتقادمان بر این است که این منطقه متعلق به کشورهای مسلمان منطقه است و باید امنیت آن را خودشان برقرار کنند، ما قادریم رزمایش‌های مشترکی داشته باشیم، چرا که ما مسلمانیم و خداوند به ما امر کرده «واعتصوا بحبل‌الله جمیعا و لاتفرقوا»، ما می‌توانیم به حبل خداوند تمسک و امنیت منطقه را برقرار کنیم، بیگانگان برای توجیه حضور خود در منطقه و فروش سلاح‌های خود همواره مبادرت به دشمن‌تراشی می‌کنند تا از این طریق همچنین بتوانند در منطقه بمانند.

ایران به باز نگهداشتن تنگه هرمز برای تردد کشورهایی که خواستار صلح هستند باور دارد

وی خاطرنشان کرد: منطقه حساسی که دومین ذخائر گاز را دارد و ۶۵ درصد از انرژی دنیا از اینجا ترانزیت می‌شود و روزانه از تنگه هرمز بیش از ۸۵ شناور به سلامتی عبور می‌کنند، منطقه حیات ماست و لذا باور داریم به اینکه این منطقه را برای تردد همه کشورهایی که خواستار صلح هستند و تجارت می‌کنند، باز نگه داریم.

خلیج فارس خانه ما و کشورهای همسایه و حضور بیگانگان مخل آرامش است

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه، اظهار کرد: خلیج فارس خانه ما و کشورهای همسایه است، بیگانگان مخل منطقه خلیج فارس هستند و نیازی به حضور فرامنطقه‌ای نیست و برقراری آرامش به‌ واسطه کشورهای منطقه صورت می‌گیرد.

وی درباره تصاویر منتشر شده در خصوص الزام نیروهای خارجی به صحبت به زبان فارسی در پاسخ نیروهای ایرانی درخلیج فارس، گفت: ناوگان خارجی که در منطقه آب‌های خلیج فارس حضور می‌یابد باید با زبان فارسی صحبت کند، هرچند که ما مسلط به زبان لاتین هستیم، اما این نیروها باید بدانند وارد منطقه‌ای شده‌اند که متعلق به ملتی بزرگ و صاحب قدمت است و لذا باید بدانند که پاسخ سؤال‌های ما با زبان فارسی است.

جزایر سه‌گانه میراث ایرانیان است/ بیگانگان با فتنه‌انگیزی به دنبال فروش سلاح‌شان در منطقه هستند

سردار تنگسیری در ادامه به جزایر سه‌گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی اشاره و خاطرنشان کرد: این جزایر ایرانی و متعلق به کشور ایران است و به مناقشه‌ها و ادعاهای مطرح شده در این زمینه نباید توجه کرد و این موضوعات نشان‌دهنده این است که انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها پشت پرده این قبیل موضوعات هستند، در حالی که این جزایر میراث ایران و ایرانی می‌باشد.

وی گفت: بیگانگان به دنبال این هستند که حضورشان را در منطقه توجیه کنند، برای اینکه سلاح‌شان را بتوانند بفروشند و برای این کار نیاز به ایجاد فتنه دارند و مقوله جزایر هم از این دسته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه، اظهار کرد: عوامل بیگانه بدانند، جزایر، میراث و ناموس ما است و متعلق به ما بوده و از ناموس‌مان تا آخرین قطره خون دفاع خواهیم کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *