وبلاگ
آقاجانپور: ارزش پرتاب سه ماهواره ایرانی برای اهل فن در جهان آشکار است

آقاجانپور: ارزش پرتاب سه ماهواره ایرانی برای اهل فن در جهان آشکار است

آقاجانپور: ارزش پرتاب سه ماهواره ایرانی برای اهل فن در جهان آشکار است

رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: متخصصان ما در پرتاب سه ماهواره ایرانی واقعاً کار بزرگی انجام دادند و تاثیر این کار در جهان برای افرادِ آگاه به مسائل علم فناوری و حوزه فضایی مشخص است و آن‌ها می‌دانند که این کار دانشمندان و نخبگان ایرانی ما در وزارت دفاع تا چه میزان بزرگ و ارزشمند است.

حجت‌‌الاسلام سید ضیاءالدین آقاجانپور نماینده ولی فقیه و رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به پرتاب سه ماهواره «مهدا»، «هاتف ـ 1» و «کیهان ـ 2» که توسط ماهواره‌بر سیمرغ انجام شد، گفت: در آستانه بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایران دانشمندان و نخبگان جوان و انقلابی ما در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پس از یک دوره تلاش مستمر و شبانه روزی موفق شدند تا برای نخستین بار سه ماهواره ایرانی مهدا هاتف یک و کیهان ۲ را با ماهواره‌بر تماماً ایرانی سیمرغ و با موفقیت به فضا پرتاب کنند.

وی افزود: پرتاب موفق سه ماهواره ایرانی حاوی این پیام است که ما به این باور رسیده‌ایم که می‌توانیم با توکل به ذات اقدس الهی و مدیریت جهادی و انقلابی به قله‌های پیشرفت برسیم و تهدید و تحریم هیچ اثری بر عزم و اراده ما ندارد و ما مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه خواهیم داد.

ارزش پرتاب سه ماهواره‌ به فضا برای اولین‌بار

رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ضمن تبریک این موفقیت به فرمانده کل قوا و ملت ایران، عنوان کرد: دست یکایک عزیزانی که در این حماسه بزرگ نقش آفرینی کردند را با افتخار می‌بوسم و به آن‌ها دست مریزاد می‌گویم.

وی ادامه داد: متخصصان ما در پرتاب سه ماهواره ایرانی واقعاً کار بزرگی انجام دادند و تاثیر این کار در جهان برای افرادِ آگاه به مسائل علم فناوری و حوزه فضایی مشخص است و آن‌ها می‌دانند که این کار دانشمندان و نخبگان ایرانی ما در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تا چه میزان بزرگ و ارزشمند است.

تهدیدات نظام سلطه علیه ملت ایران اثری در عزم دانشمندان ایرانی ندارد

حجت‌الاسلام آقاجانپور در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات لازم در مقابل توطئه‌های دشمنان، تصریح کرد: تحریم و تهدیدات نظام سلطه علیه ملت ایران انجام می‌دهد و هیچ اثری را در عزم و اراده دانشمندان و جوانان ما ندارد چراکه آن‌ها صاحبان فکر و اندیشه هستند.

وی افزود: در دیداری که خدمت مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا داشتم ایشان فرمودند که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برخوردار از دانشمندان نخبگان و فرهیختگانی است که سرمایه‌های اصلی کشور هستند و همه ما به این دانشمندان افتخار می‌کنیم.

دشمنان از اقتدار علمی و دانشمندان ما هراس دارند

نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع با بیان اینکه آنچه دشمن از آن ترس دارد فکر، اندیشه و دانشمندان ما است، خاطرنشان کرد: دشمن سرمایه‌گذاری می‌کند تا دانشمند هسته‌ای و دفاعی ما شهید دکتر فخری زاده را به شهادت برساند در حالی که او به عنوان یک دانشمند برجسته ایرانی در حال فعالیت بود. دشمنان از اقتدار علمی و دانشمندان ما هراس دارند و ما می‌گوییم اگر فخری‌زاده و فخری‌زاده‌ها نباشند، هزاران فخری‌زاده داریم و این مسیر مقاومت و ایستادگی را با قوت تمام ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: بزرگترین پاسخ به حرکت دشمنان برای ایجاد اخلال در مسیر پیشرفت علمی ملت ایران این است که هیچ اعتنایی به توطئه‌های آن‌ها نداشته باشیم و بر اساس اینکه فرموده‌اند دست بالای دست بسیار است ما با سعی و تلاش خود در جهت خنثی‌کردن توطئه‌ها و اخلالگری‌های آن‌ها گام برداریم.

دانشمندان ایرانی با علم و دانش اخلالگری دشمنان را خنثی می‌کنند

حجت‌الاسلام آقاجانپور در پایان تصریح کرد:‌ دشمنان اکنون نیز در حال اخلال در زمینه‌های مختلفی مانند حوزه‌های صنعتی، دفاعی و سایر حوزه‌ها در کشور هستند اما دانشمندان و نخبگان ما با سرآمدی که در علم، دانش و فناوری دارند، اخلالگری‌های آن‌ها را خنثی می‌کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *