وبلاگ
آغاز رزمایش دو روزه اقتدار 1402 نزاجا با پرواز بیش از 200 بالگرد

آغاز رزمایش دو روزه اقتدار 1402 نزاجا با پرواز بیش از 200 بالگرد

آغاز رزمایش دو روزه اقتدار 1402 نزاجا با پرواز بیش از 200 بالگرد

سخنگوی رزمایش اقتدار 1402 ارتش از آغاز این رزمایش از صبح امروز در منطقه نصرآباد اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ امیر سرتیپ کریم چشک، سخنگوی رزمایش اقتدار 1402، در آغاز این رزمایش به تشریح جزئیات آن پرداخت و گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ را با شرکت یگان‌های مختلف زرهی، پیاده، متحرک هجومی، نیروی واکنش سریع موشکی، بالگردی، پهپادی و مهندسی و سایر عناصر پشتیبانی آغاز شد.

وی ادامه داد: این نیروها از ۷ استان کشور مسافت میانگین ۱۱۰۰ کیلومتر را طی می‌کنند و همزمان در مناطق منطقه نصرآباد اصفهان که محل برگزاری رزمایش است، مستقر خواهند شد.

سخنگوی رزمایش اقتدار 1402 اظهار کرد: این رزمایش به مدت دو روز برگزار می‌شود و از مهمترین اهداف آن، یکی ارتقای توان و آمادگی رزمی نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیز ارتقای سطح بازدارندگی کشور در مقابله با تهدیدات احتمالی است. همچنین انتقال دانش و تجربه به فرماندهان و نیروهای جوان‌تر و تمرین طرح‌های دفاعی از پیش تعیین شده در این رزمایش اتفاق می‌افتد.

امیر سرتیپ چشک یادآور شد: یکی از ویژگی‌های این رزمایش آمادگی پروازی بیش از ۲۰۰ بالگرد نیروی زمینی ارتش در شناسایی رزمی و ترابری است که پس از بازدید فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و مقامات ستادکل نیروهای مسلح به پرواز در خواهند آمد و به سایر یگان‌ها در منطقه نصرآباد اصفهان ملحق خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در این رزمایش دو روزه در مرحله نخست انتقال زمینی و هوایی ۴ تیپ رزمی، یک گروه مهندسی رزمی، یک گروه توپخانه و دیگر نیروها را به صورت همزمان از مناطق مختلف کشور، تحت امر قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق خواهیم داشت و در مرحله بعدی اجرای عملیات شناسایی و جمع‌آوری اخبار و اطلاعات را با استفاده از سامانه‌های پهپادی، الکترونیکی، شنود الکترونیکی نیروهای اطلاعاتی در دستورکار داریم.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در مرحله سوم و چهارم این رزمایش هدایت و اجرای عملیات پدافند ساحلی، طرح‌ریزی و اجرای عملیات شبانه هوانیروز را در دستورکار قرار داده و در مرحله نهایی طرح‌ریزی و اجرای عملیات آفندی به منظور انهدام نیروهای مهاجم در منطقه سرپل را خواهیم داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *