وبلاگ
آزادی‌خواه: ستاد تنظیم بازار تخصیص ارز  به نهادهای دامی را در اولویت قرار دهد

آزادی‌خواه: ستاد تنظیم بازار تخصیص ارز به نهادهای دامی را در اولویت قرار دهد

آزادی‌خواه: ستاد تنظیم بازار تخصیص ارز به نهادهای دامی را در اولویت قرار دهد

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: ستاد تنظیم بازار باید در حوزه تخصیص ارز نهادهای دامی و کشاورزی را اولویت اول خود قرار دهد تا امنیت غذایی مردم تامین شود.

احد آزادی‌خواه، عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، از برگزاری جلسه ای با مسوولان دستگاهای مختلف برای حل مشکل واردات نهادهای دامی خبر داد و گفت: مقرر شد که در آینده نزدیک جلسه ای با حضور مسوولان بانک مرکزی، جهاد کشاورزی ، گمرگ ایران ، سازمان بنادر و دیگر دستگاه ‌های مرتبط برگزار شود تا مشکل واردات نهادهای دامی برای همیشه حل شود.

وی افزود: اگر چند اقدام انجام دهیم این موضوع تدبیر خواهد شد. یکی از آن موارد آن است که کالا برگ الکترونیک باید رونق بگیرد. یکی از راه حل هایی که می‌تواند قدرت خرید مردم را بالا می‌برد همان استفاده کالا برگ الکترونیکی است.

عضو کمیسیون کشاورزی ادامه داد: حدود 450 همت یارانه برای واردات نهاده های دامی قبل از مردمی سازی یارانه داشتیم که از سبد کشاورزی حذف شد و با این پرداخت های نقدی معلوم نیست در سبد کشاورزی وجود داشته باشد و عملا موضوع کشاورزی در بحث یارانه ها متضرر شد.

آزادی‌خواه یادآور شد: ستاد تنظیم بازار باید در حوزه تخصیص ارز نهادهای دامی و کشاورزی را اولویت اول خود قرار دهد تا امنیت غذایی مردم تامین شود.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *