وبلاگ
آزادسازی سوسنگرد نقطه عطفی در 8 سال دفاع مقدس بود

آزادسازی سوسنگرد نقطه عطفی در 8 سال دفاع مقدس بود

آزادسازی سوسنگرد نقطه عطفی در 8 سال دفاع مقدس بود

حماسه غرورآفرین آزادسازی سوسنگرد که با تکیه بر مقاومت، ایثار و ازخودگذشتی رزمندگان اسلام، در 26 آبان ماه سال 1359 انجام شد و نقش کلیدی در ادامه جنگ داشت و نقطه عطفی در 8 سال دفاع مقدس بود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت 26 آبان ماه سالروز آزادسازی و شکست حصر سوسنگرد، بیانیه‌‌ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حماسه آزادسازی سوسنگرد از عنایات باری‌تعالی به رزمندگان اسلام و مصداق بارز «وَیَنصُرَکَ اللَّهُ نَصْرًا عَزِیزًا» بود که پس از فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «سوسنگرد باید تا فردا آزاد شود» با هدایت و راهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رقم خورد.

حماسه غرورآفرین آزادسازی سوسنگرد که با تکیه بر مقاومت، ایثار و ازخودگذشتی رزمندگان اسلام و همدلی و مشارکت مردم و غیورمردان نیروهای مسلح اعم از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی، رادارها و موشک‌های پدافند هوایی، خلبانان شجاع هوانیروز و همراهی و همدلی پاسداران غیور سپاه استان خوزستان و نقش بی‌بدیل لشکر 92 زرهی خوزستان در 26 آبان ماه سال 1359 انجام شد، نقش کلیدی در ادامه جنگ داشت و نقطه عطفی در 8 سال دفاع مقدس بود.

حماسه‌سازی رزمندگان اسلام در شکستن محاصره سوسنگرد موجب تغییر سرنوشت نبردهای بعدی دراین منطقه شد، چرا که تصرف سوسنگرد به منزله اشغال خوزستان بود و در صورت موفقیت دشمن در اشغال سوسنگرد، شهر اهواز مورد تهدید جدی قرار می‌گرفت، اما پس از شکست محاصره سوسنگرد، ارتش بعث حالت «دفاعی» به خود گرفت و به ایجاد مواضع مستحکم پدافندی اقدام کرد.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره امام عزیز و راحل، شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و سالروز عملیات آزادسازی سوسنگرد و تجدید میثاق با فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) اعلام می‌دارد کارکنان ارتش همواره آموخته‌های دفاع مقدس را سرلوحه خود قرار داده و در صورت خطای دشمنان، درس فراموش ناشدنی به آن‌ها خواهند داد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *