وبلاگ
۱۱۰ پروژه جدید درمانی بزودی به اتمام می‌رسد

۱۱۰ پروژه جدید درمانی بزودی به اتمام می‌رسد

۱۱۰ پروژه جدید درمانی بزودی به اتمام می‌رسد

معاونین وزارت بهداشت در جلسه با مخبر از اتمام ۱۱۰ پروژه جدید با ۴۱۰ هزار مترمربع فضای درمانی و ۴۸۰۰ تخت بیمارستانی جدید خبر دادند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جلسه‌ محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شورای معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با قدردانی از تلاش ها، خدمات و ایثارگری های این وزارتخانه در مبارزه با بیماری کرونا در دولت سیزدهم تاکید کرد: کادر درمان کشور با روحیه بسیجی و جهادی در مبارزه با بیماری کرونا در حوزه درمان و واکسیناسیون حیاتی دوباره به کشور به ویژه در حوزه اقتصاد و اشتغال بخشیدند.

وی با اشاره به آمار بالای فوتی های کرونا به میزان ۷۵۰ نفر در روز و کمبود دارو و همچنین عدم پوشش سراسری واکسیناسیون در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، ادامه داد: دولت مردمی توانست با اراده راسخ و کمک و همراهی مردم علاوه بر واکسیناسیون سراسری میزان فوتی های کرونا را به صفر برساند و گرد مرگ را از چهره کشور پاک کند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: دوران شیوع کرونا برای نظام سلامت کشور مقطعی تاریخ ساز بود که توانست در حوزه ارتقا تجربیات درمانی و حاکمیت فرهنگ ایثار و جهاد، کشور را تا دهه های آینده بیمه کند.

وی افزود: اقدامات بسیار بزرگ این وزارتخانه در دو سال گذشته از جمله افزایش ۱۶ هزار تخت بیمارستانی، بیمه همگانی بصورت رایگان، قرار دادن داروهای بیماری های صعب العلاج در دفترچه بیمه و اقدامات در حوزه ناباروری تنها بخشی از دستاوردهای بزرگ این وزارتخانه در این دولت است.

مخبر با تاکید بر ضرورت افزایش رضایتمندی مردم در تمامی حوزه ها افزود: اقدامات وزارت بهداشت می تواند کل جامعه را تحت تاثیر قرار دهد که با ایجاد زیرساخت ها و بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد در بدنه این وزارتخانه تا تحول اساسی و رضایتمندی نهایی مردم راه زیادی باقی نمانده است.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: دولت موظف به حل مسائل مالی این وزارتخانه برای پیشبرد طرح های درمانی، بهداشتی و دارویی است چرا که معتقدیم هیچ سرمایه گذاری مهم تر از حوزه سلامت جامعه نیست.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه به تشریح اقدامات، دستاوردها و خدمات وزارت بهداشت در ۱۲ راهبرد اساسی در بخش های تقویت نظام پیشگیری و تغییر رویکرد از درمان محوری به پیشگیری محوری، پوشش حداکثری بیمه پایه سلامت و توسعه کمی و کیفی بیمه‌های بهداشتی و درمانی، تثبیت‌ پرداختی از جیب مردم در حوزه دارو و اجرای طرح دارویار، تحقق رویکرد سلامت همه جانبه و انسان سالم و تقویت نظام پیشگیری، ارتقای سطح سلامت مردم از طریق تدوین برنامه جامع مراقبتی، ارتقای سطح سواد سلامت، توانمندسازی در جهت مراقبتهای سلامت، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، توسعه عادلانه خدمات درمانی با تمرکز بر مناطق محروم و کمتر برخوردار، توسعه کمی و کیفی آموزش و پژوهش علوم علوم پزشکی با هدف مرجعیت، حمایت از تولید دانش بنیان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، توسعه، ترویج و نهادینه سازی طب ایرانی _ سنتی و توسعه روابط بین اللملی در حوزه سلامت پرداخت.

در ادامه این جلسه نیز معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش هایی جداگانه و با جزئیات در خصوص اقدامات معاونت های ذیربط خود در راستای ۱۲ راهبرد وزارت بهداشت ارائه کردند و از اتمام ۱۱۰ پروژه جدید با ۴۱۰ هزار مترمربع فضای درمانی و ۴۸۰۰ تخت بیمارستانی جدید خبر دادند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *