وبلاگ
ولایتی: آمریکا و صهیونیست‌ها محرک و طراح حمله تروریستی در سوریه هستند

ولایتی: آمریکا و صهیونیست‌ها محرک و طراح حمله تروریستی در سوریه هستند

ولایتی: آمریکا و صهیونیست‌ها محرک و طراح حمله تروریستی در سوریه هستند

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی حمله تروریستی به مراسم فارغ‌التحصیلی افسران ارتش سوریه در استان حمص که منجر به شهادت ده‌ها تن از افراد نظامی و غیرنظامی شد را محکوم کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی حمله تروریستی به مراسم فارغ التحصیلی افسران ارتش سوریه در استان حمص که منجر به شهادت ده ها تن از افراد نظامی و غیرنظامی شده، را محکوم کرد.

روز پنجشنبه بود که خبرگزاری‌ دولتی سوریه به نقل از ستاد مرکزی ارتش آن کشور گزارش کردند که چندین پهپاد که حامل موادمنفجره بود به دانشکده افسری شهر حمص و هنگامی که مراسم فارغ التحصیلی رو به اتمام بوده حمله کرده‌اند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در بخشی از پیامش تاکید کرده که این حمله تروریستی اقدام جنایتکارانه‌ای است که یک بار دیگر چهره کریه و خشن تروریسم را به نمایش گذاشت.

ولایتی همچنین تاکید کرده که مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکومیت این عملیات تروریستی، دولت آمریکا و رژیم تبهکار صهیونیستی را جزو عوامل محرک، طراح و بنیادین این اقدام وحشیانه می‌داند که با ابزار تروریسم تکفیری در صدد پیشبرد و تأمین منافع خود هستند.

جمهوری اسلامی ایران و بسیاری از مقامات و چهره های سیاسی کشورمان این حمله تروریستی را محکوم کردند. بر همین اساس سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در پیامی با محکومیت حمله تروریستی در استان حمص سوریه، تاکید کرد: عاملین این جنایت و حامیان آن با پاسخ بزرگ و انتقام غافلگیرکننده مجاهدان مومن و رزمندگان مقاومت اسلامی مواجه و تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد.

متن کامل بیانیه ولایتی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عملیات تروریستی در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان افسری دانشگاه حمص که منجر به شهید و زخمی شدن نزدیک به ۴۰۰ تن گردید، اقدام جنایتکارانه‌ای است که یک بار دیگر چهره کریه و خشن تروریسم را به نمایش گذاشت.

انجام عملیات تروریستی پهپادی در دانشکده افسری حمص که یکی از مراکز مهم آموزش نیروهایی است که نقش مؤثری در تأمین امنیت و ثبات این کشور و مبارزه با گروه‌های تروریستی داشته و دارند، پرده از این واقعیت کنار می‌زند که آمران و عاملان چنین جنایتی که برخی بازیگران منطقه ای و بین‌المللی در پشت پرده آن قرار دارند، همچنان به دنبال ناامن‌سازی سوریه با هدف چپاول و بهره‌برداری‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی خود هستند.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکومیت این عملیات تروریستی، دولت آمریکا و رژیم تبهکار صهیونیستی را جزو عوامل محرک، طراح و بنیادین این اقدام وحشیانه می‌داند که با ابزار تروریسم تکفیری در صدد پیشبرد و تأمین منافع خود هستند و این در حالی است که تجربه بیش از یک دهه گذشته هم گواه روشنی بر این واقعیت است که ثبات و امنیت در سوریه برخلاف راهبردهای منطقه‌ای این دو بازیگر خطرناک است.

در پایان ضمن اعلام حمایت و کمک همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران به دولت و ملت سوریه برای مقابله جدی و قاطع با گروه‌های تروریستی و دفع شر آن‌ها، تأکید می‌کند که راه‌حل امنیت و ثبات پایدار در سوریه در دو اقدام فوری و مؤثر خروج تمام کشورها و بازیگرانی است که به صورت غیرقانونی و در اشکال مختلف و با اهداف مشخص در این کشور حضور دارند و دیگر، مسئولیت‌پذیری نهادهای مسئول بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد که بدون هرگونه رویکرد جانبدارانه، در جهت منافع ملت سوریه عمل نماید.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *