وبلاگ
وزیر ارشاد: تولید کاغذ در دولت سیزدهم 16 برابر شد

وزیر ارشاد: تولید کاغذ در دولت سیزدهم 16 برابر شد

وزیر ارشاد: تولید کاغذ در دولت سیزدهم 16 برابر شد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد با بیان اینکه در حوزه کتاب و روزنامه دیگر نیازی به واردات کاغذ نداریم، گفت: مقدار تولید کاغذ ما در این حوزه 5 هزار تن بود که ما کار را شروع کردیم و امروز این رقم را به 80 هزار تن رساندیم.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره این سوال که شما پیش از این گفته بودید که کشور به حدود 300 هزار تن کاغذ نیاز داریم ولی چرا جشن خودکفایی کاغذ را با 80 تن برگزار کردید، گفت: این حدود 250 تا 300 هزار تن مربوط به کاغذ کل کشور است ولی 80 هزار تن مربوط به کاغذ تحریر مثل کتاب درسی و روزنامه است.

وی ادامه داد: ما برای بسته بندی محصولات به کاغذ نیاز داریم که البته آن هم در جای خودش در حال انجام است ولی به حوزه ما مربوط نمی شود و ما چون مسئول تامین کاغذ برای حوزه فرهنگی هستیم باید این کاغذ را تولید می کردیم.

اسماعیلی ادامه داد: مقدار تولید کاغذ ما در این حوزه 5 هزار تن بود که ما کار را شروع کردیم و امروز این رقم را به تولید 80 هزار تن کاغذ رساندیم.

وزیر ارشاد یادآور شد: الان دیگر ما نیازی به واردات کاغذ نداریم مگر اینکه کسی بخواهد از کاغذ مثلا گلاسه یا چیز دیگری استفاده کند. ما کاغذ را همچنان در دسته اول کالا قرار دادیم یعنی ارز 28 هزار 500 برای آن می دهیم.

به گزارش فارس، جشن خودکفایی کاغذ جمعه گذشته در مازنداران و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار مازندران و مسئولان استانی و شهرستانی در کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران برگزار شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *