وبلاگ
نکات مهم درباره دریافت ارز اربعین 1403

نکات مهم درباره دریافت ارز اربعین 1403

، ارز اربعین را چقدر و از کجا بگیریم؟

اگر زائر مراسم و پیاده‌روی اربعین هستید و قصد گرفتن ارز زیارتی دارید، بد نیست بدانید که بر اساس تصمیم بانک مرکزی و اعلام فرزین رئیس بانک مرکزی ایران، ارز اربعین 1403 مانند سال گذشته، تامین و به متقاضیان تحویل داده خواهد شد. برای اربعین سال 1403 هر زائر می‌تواند تا سقف 200 هزار دینار – معادل 6 میلیون تومان – دریافت کند. اگر تمایل به گرفتن ارز زیارتی دارید باید خودتان با در دست داشتن گذرنامه و کارت ملی به صرافی‌های مجاز یا بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، پست بانک و صادرات مراجعه و بعد از انجام مراحل اداری لازم، ارز موردنیاز را دریافت کنید. بانک مرکزی هم توصیه کرده برای سهولت کار، زوار ارز مورد نیاز خود را در استان‌های مبدأ تهیه کنند.

قیمت ارز اربعین؟

هر دینار با قیمت دولتی حدود 30 تومان به زوار داده می‌شود. در حالی که قیمت دینار عراق در بازار عراق 40 تومان است. با توجه به سقف پرداخت 200 هزار دینار به هر زائر، به فرض دریافت سقف ارز دولت، هر نفر دینار موردنیازش را دو میلیون تومان ارزان‌تر از بازار آزاد تهیه می‌کند. البته بانک مرکزی شرط سنی هم برای زوار گذاشته و برای دریافت دینار دولتی باید حداقل بالای 5 سال سن داشت.

برای دریافت ارز دولتی کجا ثبت‌نام کنیم؟

بانک مرکزی سامانه‌ای برای ثبت نام زائران عتبات عالیات راه اندازی کرده است. سامانه‌ای به نام «ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه» که مخففش کرده‌اند به نام سامانه سماح. برای ثبت‌نام و بارگزاری مدارک و انتخاب صرافی به این سامانه مراجعه کنید.،

در هنگام ثبت‌نام مرز خروجی‌تان را باید مشخص کنید و البته، حق بیمه را نیز بپردازید. حق بیمه اربعین سال 1403 حدود 100 درصد افزایش داشته است و به اعداد 80، 90 و 100 هزار تومان رسیده است. دلیل آن هم مشخص است زیرا اعلام شده که سقف تعهدات بیمه‌ای هم به همان نسبت یعنی 100 درصد افزایش پیدا کرده است.

The post نکات مهم درباره دریافت ارز اربعین 1403 appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *