وبلاگ
نشست‌های “هم‌عزم” برگزار می‌شود

نشست‌های “هم‌عزم” برگزار می‌شود

نشست‌های هم‌عزم برگزار می‌شود

اولین نشست از مجموعه نشست‌های هم‌عزم با هدف ایجاد بستری برای گفتگوهایی انتقادی پیرامون مساله چگونگی اتصال نظر و عمل در فرآیند گفتمان‌سازی موضوع پیشرفت برگزار می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری فارس، اولین نشست از مجموعه نشست‌های "هم‌عزم" با هدف ایجاد بستری برای گفتگوهایی انتقادی پیرامون مساله چگونگی اتصال نظر و عمل در فرآیند گفتمان‌سازی موضوع پیشرفت برگزار می‌گردد.

این نشست‌ها، در سه مرحله طراحی شده است که مرحله اول آن با عنوان "از روایت فتح تا روایت پیشرفت" به بررسی موضوع روایت‌گری در "روایت فتح" می‌پردازد. روایت فتح به‌عنوان نمونه موفقی از روایت‌گری، به عنوان ابزار اصلی گفتمان‌سازی، توانسته است این اتصال میان نظر و عمل را برقرار سازد.

نشست اول از این سه‌گانه، با حضور آقای حسین نقویان؛ پژوهشگر و محقق فرهنگ و رسانه و متخصص اندیشه‌های شهید آوینی با موضوع "روایت انسان انقلاب اسلامی در "روایت فتح"، آقای امیر نجات‌بخش؛ دبیر سرای هنر و اندیشه (سها) و مشاور در تدوین کتاب "تندتر از عقربه‌ها حرکت کن: تجربه بهیار صنعت" با موضوع "روایت انسان انقلاب اسلامی ناظر به تجربه‌ای در میدان پیشرفت" و آقای مسعود ملکی؛ فعال فرهنگی و رسانه‌ای و متخصص روایت‌گری پیشرفت با موضوع "موضوع روایت‌گری در روایت پیشرفت"، روز شنبه 2 دی 1402 در مکان خانه اندیشه‌ورزان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دو نشست بعدی از این سه‌گانه، در روزهای 9 و 16 دی ماه 1402 برگزار خواهد شد.

این مجموعه نشست‌ها از سوی گروه "جامعه و پیشرفت" پژوهشکده مطالعات علم و فناوری و موسسه سمای تربیت با همکاری بنیاد نهضت و امور کل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌گردد.

جزییات این نشست‌ها و هم‌چنین گزارش‌های آتی از برنامه و نحوه حضور، در کانال این نشست در بله و ایتا به نشانی @hamazm قرار داده خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *