وبلاگ
مصوبه تلفیق بودجه 1403 برای اختصاص زمین  رایگان به خانواده‌ها

مصوبه تلفیق بودجه 1403 برای اختصاص زمین رایگان به خانواده‌ها

مصوبه تلفیق بودجه 1403 برای اختصاص زمین رایگان به خانواده‌ها

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1403، گفت: در جلسه امشب این کمیسیون مقرر شد خانواده‌هایی که چهار فرزند زیر ۲۰ سال دارند، وزارت راه و شهرسازی سال آینده زمین رایگان در اختیار این خانواده‌ها قرار دهد.

به خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده درباره آخرین مصوبات این کمیسیون گفت: مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی ۳۰ درصد برای سال آینده افزایش یافت. همچنین مالیات تولید ۷ درصد کاهش پیدا کرده است. البته تا سقف ۱۸ درصد کسانی می‌توانند از این معافیت استفاده کنند تا سقف 500 میلیارد تومان مثلاً کسی که ۸۰۰ میلیارد تومان سقف مالیاتی دارد بیشتر از ۵۰۰ میلیارد تومان بیشتر نمی‌تواند استفاده کند. هزینه آب برق گاز در سطح الگوی مصرف رایگان شده است.

وی افزود: فوق العاده خاص وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی به ویژه پرستاران به تصویب رسید.سهم بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات پروژه‌های عمرانی در سال آینده ۵۰ هزار میلیارد تومان مصوب شد. همچنین خانواده‌هایی که چهار فرزند زیر ۲۰ سال دارند مقرر شد که سال آینده وزارت راه و شهرسازی زمین رایگان در اختیار این خانواده‌ها قرار گیرد.

زارع ادامه داد: همچنین دولت مکلف شد برای توانمندسازی نیروی انسانی با سازمان فنی و حرفه‌ای قراردادی منعقد کند و هزینه آن را از محل نیم در هزار طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای و و ۲ درصد از منابع حاصل از فروش کالای قاچاق پرداخت کند . در بخش خصوصی هم توسط کارفرمایان و صاحبان حرفه‌ها و کسایی که در فضای کسب و کار هستند بر اساس آن بیمه‌ای که در سازمان تامین اجتماعی دارند اعتبار توان سازی کارکنانشان را پرداخت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اظهار کرد:طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امشب بررسی جزئیات لایحه بودجه سال آینده به اتمام می‌رسد و بررسی بودجه در صحن علنی از دو هفته آینده آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *