وبلاگ
مخبر: امکانات لازم را برای نقش آفرینی مردم در طرح‌های صنایع تبدیلی فراهم شود

مخبر: امکانات لازم را برای نقش آفرینی مردم در طرح‌های صنایع تبدیلی فراهم شود

مخبر: امکانات لازم را برای نقش آفرینی مردم در طرح‌های صنایع تبدیلی فراهم شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: شرایط و امکانات لازم را برای نقش آفرینی مردم و بخش خصوصی در طرح های کوچک و متوسط و همچنین صنایع تبدیلی فراهم شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جلسه بررسی مسائل و مشکلات استان ایلام با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. محمد مخبر در این جلسه بر لزوم جذب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در استان ایلام تاکید کرد و به استاندار دستور داد شرایط و امکانات لازم را برای نقش آفرینی مردم و بخش خصوصی در طرح های کوچک و متوسط و همچنین صنایع تبدیلی فراهم کند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش استاندار ایلام مبنی بر وجود ۱۶ نقطه حادثه‌خیز در استان، وزیر راه و شهرسازی را مکلف کرد اصلاح و رفع این نقاط را با فوریت در دستور کار قرار دهد تا شاهد کاهش تلفات در استان ایلام باشیم.
وزیر نیرو نیز مقرر شد برای فرسودگی شبکه توزیع و انتقال آب استان ایلام تدابیری اتخاذ کند تا بصورت زمانبندی شده نسبت به نوسازی این شبکه اقدام شود.
در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی، نیرو و جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند، استاندار ایلام گزارشی از نیازمندی ها و مشکلات حوزه عمرانی و زیرساخت استان ارائه کرد.
در این نشست پس از بحث و بررسی در خصوص مشکلات مطرح شده از سوی استاندار ایلام، تصمیماتی در راستای رفع مشکلات و بهبود وضعیت استان اتخاذ شد.
بسترسازی و کمک وزارت جهاد کشاورزی برای جذب بخش خصوصی در صنایع تبدیلی، کمک به تامین سرمایه در گردش بخش کشاورزی، راه اندازی ۲۵ ایستگاه پمپاژ با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل مولدسازی از تصمیمات اتخاذ شده برای کمک به بخش کشاورزی استان ایلام در این جلسه بود.
همچنین مقرر شد تا وزارت نیرو ، نوسازی شبکه توزیع و انتقال آب، بازسازی و احیاء مسیل ایلام، تکمیل سدهای نیمه تمام و طرح‌های اولویت دار آب و برق استان را با جدیت دنبال کند.
وزارت راه و شهرسازی نیز ماموریت یافت تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، رفع نقاط حادثه خیز، حل مشکلات ناشی از حاشیه نشینی و اجرای طرح بازآفرینی و خطوط ریلی ایلام را بطور ویژه در دستور کار خود قرار دهد.
ایجاد بازارچه مرزی، احداث پارک بانوان و تامین ساختمان برای مرکز ترک اعتیاد از دیگر تصمیماتی بود که در این جلسه برای استان ایلام اتخاذ شد.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *