وبلاگ
قالیباف: رئیس دولت امارات متحده عربی در آینده نزدیک به تهران سفر می‌کند

قالیباف: رئیس دولت امارات متحده عربی در آینده نزدیک به تهران سفر می‌کند

قالیباف: رئیس دولت امارات در آینده نزدیک به تهران سفر می‌کند

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنا شد رئیس دولت امارات متحده عربی سفری به تهران داشته باشند و هماهنگی‌های لازم برای این سفر انجام شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی به دعوت رئیس مجلس ملی فدرال امارات متحده عربی سفر کرده بود، دقایقی قبل وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد در تشریح دستاوردهای این سفر گفت: ملاقات‌های بسیار خوبی با رئیس دولت امارات متحده عربی ، معاون نخست وزیر ، رئیس مجلس و تیم پارلمانی امارات متحده عربی و نشست مشترکی هم با تجار ایرانی و بخش‌های مختلفی که از جمهوری اسلامی ایران در کشور امارات حضور دارند داشتیم.

وی افزود: اگر بخواهیم یک گزارش مختصر و فشرده‌ای ارائه دهم در حوزه مسائل اقتصادی، موضوعات سرمایه‌گذاری و مباحث مربوط به تجارت امارات متحده عربی دومین کشوری است بعد از چین که حجم مبادلات تجاری ما با آن کشور بالا است. باید این مبادلات را حفظ و آن را توسعه دهیم. این سفر دستاوردهای خوبی داشته است و اطمینان دارم که یک نقطه عطفی در بسترسازی و روان سازی برای تجار و بخش خصوصی کشورمان و مخصوصاً در حوزه ترانزیت و بحث‌های سرمایه‌گذاری با این توافقات اتفاق افتاده است.
قالیباف تاکید کرد: بنا شد رئیس دولت امارات متحده عربی سفری به تهران داشته باشند و هماهنگی‌های لازم برای این سفر انجام شده است.
وی اظهار داشت: در حوزه مسائل سیاسی گفت و شنودهای مفصلی انجام گرفت و بعضی از هماهنگی‌هایی که باید در این زمینه صورت می گرفت بسیار خوب و مفید پیش رفتیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی زندانی در کشور امارات داریم که بعضی از آنها محکوم شده‌اند و دارند محکومیت خود را می‌گذرانند در این بخش توافقنامه‌ای با کشور امارات نداشتیم که موضوع مبادله و استرداد زندانیان به توافقاتی رسیدیم و این هم یک گام جدی برای بخش قابل توجهی از خانواده‌های ایرانی است.
وی ادامه داد: در حوزه مسائل بریکس که فرصت‌هایی خاص و موثری را برای کشورمان برقرار می‌کند. این فرصت با یک اولویتی در حوزه تجارت با کشور امارات است و این هم از موضوعاتی بود که با رئیس دولت و با بخش‌های اقتصادی صحبت شد و به توافق رسیدیم. امیدوارم که آثار این سفر در زندگی مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی اقتصادی و امنیتی مشهود باشد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *