وبلاگ
طحان‌نظیف: صلاحیت ۱۳۸ نفر برای انتخابات خبرگان رهبری تأیید شد

طحان‌نظیف: صلاحیت ۱۳۸ نفر برای انتخابات خبرگان رهبری تأیید شد

طحان‌نظیف: صلاحیت ۱۳۸ نفر برای انتخابات خبرگان رهبری تأیید شد

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به برسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی خبرگان رهبری، گفت: بررسی‌ها در دو مرحله بررسی شرایط علمی و سایر شرایط عمومی صورت گرفته است که بر این اساس ۱۳۸ نفر از داوطلبان از سوی فقهای شورای نگهبان احراز صلاحیت شده‌اند که طی ۲ روز آینده مراتب آن‌ها اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، هادی طحان‌‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان دقایقی پیش در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه اول سیما، ضمن تبریک ولادت حضرت امیرالمومنین علی(ع)، گفت: نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری که براساس قانون توسط فقهای شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفته، تا ساعتی دیگر به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

وی افزود: این بررسی‌ها در دو مرحله بررسی شرایط علمی و سایر شرایط عمومی صورت گرفته است که بر این اساس ۱۳۸ نفر از داوطلبان از سوی فقهای شورای نگهبان احراز صلاحیت شده‌اند که طی ۲ روز آینده مراتب آن‌ها اعلام خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان، تأکید کرد: عمده کسانی که صلاحیت آن‌ها مورد احراز قرار نگرفته از شرایط علمی لازم برخوردار نبودند، لازم به ذکر است که براساس قانون داوطلبان سه روز فرصت دارند تا اعتراض خودشان را از طریق سامانه داوطلب ثبت کنند.

طحان نظیف اظهار کرد: در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز علاوه بر ۱۰۱۴ داوطلبی که چند روز قبل تأیید صلاحیت آن‌ها اعلام شده بود، بیش از ۶۵۰ نفر از داوطلبان مجلس که در مراحل قبل صلاحیت آن‌ها مورد تأیید قرار نگرفته و یا احراز نشده بود، صلاحیت آن‌ها مورد تأیید قرار گرفت و اسامی آن‌ها نیز امشب به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان، گفت: بررسی‌های شورای نگهبان تا ۱۹ بهمن‌ماه همچنان ادامه‌دار خواهد بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *