وبلاگ
صدیقی: عملیات طوفان الاقصی جبهه مقاومت یک امر مشروع و مقبول است

صدیقی: عملیات طوفان الاقصی جبهه مقاومت یک امر مشروع و مقبول است

صدیقی: عملیات طوفان الاقصی جبهه مقاومت یک امر مشروع و مقبول است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، گفت: عملیات طوفان الاقصی جبهه مقاومت و تربیت‌شدگان مکتب حاج قاسم یک امر مشروع و مقبول، هم در صحنه بین‌الملل و هم نزد وجدان‌های عمومی و بلامانع است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته(28 مهر 1402) در سخنانی، گفت:جنگ بدر نقطه عطف در تاریخ جنگ حق و باطل است و دشمن با همه امکانات و قشون فراوان برای در هم کوبیدن جبهه حق در آن روز که از نظر عده کم بودند و امکاناتی نیز نداشتند، با گردن کلفتی آمده بودند، اما خداوند منان ایمان را بر اسلحه پیروز کرد.

وی افزود: خداوند متعال این را به عنوان درس برای همیشه به پیروان دین و هم به عنوان یک برجستگی حکایت می‌کند. خدا در بدر شما را یاری کرد، در حالی که شما کم بودید، حالا که یاری خدا شامل حال شماست تقوا پیشه کنید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: تقوا منشأ توجه به نعمت خداست و شکر نعمت‌های پروردگار عالم است. انسان‌های بی‌تقوا نعمت را نمی‌بینند و گرفتار دام شیطان هستند و همیشه ناراضی‌اند، اما افراد خودساخته و افراد خداترس هر پیروزی را از جانب خدا می‌دانند و دلگرم‌تر می‌شوند و نعمت‌های الهی را پاس می‌دارند.

حجت‌الاسلام صدیقی افزود: کسی که رهرو راه است، این حرکت معنوی و این سیر الی‌الله و هجرت از خود و خروج از ظلمات عالم کثرت و پیوستن به نور توحید و تخلق به اخلاق الهی بدون انعام الهی نخواهد بود. هر رهروی یک جذبه‌ای از محبوب دارد. یک نعمت ولایتی مثل مغناطیس آن را به سوی محبوب می‌کشد، لذا مسافر که سفرش به مقصد اعلی است، باید توجه داشته باشد از هیچ به بیکرانه و هستی مطلق رسیدن جز با یک نعمت که ما اسم آن را ولایت می‌گذاریم، عملی نیست.

وی ادامه داد: لذا ما در هر نمازی هم که می‌خواهیم، نماز ما سیر الی‌الله باشد. نماز ما گسستن از غرایز و پیوستن به نور و کرامت و اولیای الهی باشد. نیروی ما کمتر از آن است و مسیر طولانی‌تر و عقبه‌ها صعب‌العبورتر از آن است که کوشش، بدون هیچ کششی از محبوب بشود کارساز باشد، لذا دل بدهید به خدا و رسول خدا (ص) دامن علی علیه‌السلام و اولاد ایشان را بگیرید تا با نعمت ولایت خدا همانگونه که آن‌ها را به قله کمال به وصال یار نائل کرده است، شما را هم یاری کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اظهار کرد: در مسأله حمله بی‌سابقه و غافلگیرانه دست‌پرورده‌های حاج قاسم سلیمانی، پیروان مکتب این ابرمرد خط شکن مقاومت به صهیونیست‌های غاصب، قاتل و جانی، اولین نکته در توضیح این عملیات آن است که چون بعضی از افراد مغرض و بعضی از افراد جاهل اعتراض می‌کردند که چرا حماس به صهیونیست‌ها حمله کرده است، تبلیغات دروغین ناروا، بی‌خبری از واقعیت بیرونی و بی‌خبری از دستورات قرآن کریم اقتضای یک همچون اراجیفی را دارد، لذا توجیه حمله افتخارآمیز رزمندگان درس‌آموز از مکتب قرآن و انقلاب اسلامی ایران و جبهه مقاومت برای چنین روزهایی تربیت شده بودند.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: در قرآن کریم آمده است که هر جنگی در اسلام باید به اذن خدا باشد. اسلام دین بندگی خدا است. بنده خدا در هر حرکتی و سکونی در هر حمله و قعودی در هر داد و ستدی و در هر حبّ و بغضی، خود را مأمور خدا می‌داند و تا فرمان خدا را دریافت نکند، اقدام خودسرانه ندارد؛ این نکته تربیتی است که کاسب در کسبش، دانشجو در تعلمش، استاد در تعلیمش و همه مدیران در مدیریت‌شان رنگ‌بندگی داشته باشند و سبک زندگیشان همه را به یاد خدا بیندازد و ببینند این‌ها که خودشان را رها نمی‌بینند، مالک دارند و بدون اجازه مالک هیچ اقدامی نمی‌کنند.

وی ادامه داد: چون به آن‌ها حمله شده است، خداوند متعال اذن داده است که این‌ها هم به پا خیزند و جنگ را با جنگ براندازند، در اسلام اگر احکام جزایی داریم و اگر جنگ و جهاد داریم، مقصود آن است که آتش را خاموش کنند، لذا برای ریشه‌کن کردن این‌ها، احکام جزایی تعیین شد که با اشخاص برخورد نمی‌شود و با فساد می‌جنگند، تا ملتی جنگنده نباشد و روحیه رزمندگی نداشته باشد، با آن جنگ می‌کنند و از آن‌ها باج می‌گیرند، حالا که آن‌ها آتش را روشن کرده‌اند، آنها را رها نکنید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: نکته بعدی مظلوم بودن است، این دستور الهی است که باید ظالم را تعقیب کند و سکوت مظلوم باعث جرأت ظالم می‌شود، بنابراین این مردمی که در غزه ۷۰ سال خانه‌هایشان ویران شده است و خودشان آواره شده‌اند و کشته‌های زیادی داده‌اند و به زنان و کودکان و پیران رحم نکرده‌اند و آن‌ها را در یک محاصره و زندان قرار دادند، این‌ها مظلوم هستند.

حجت‌الاسالام صدیقی گفت: این دست ظلم قساوت در یک نقطه محدود و از هر طرف محصور و از طرفی هم نخست‌وزیر جنایتکار رژیم صهیونیستی مرتب تهدید و حمله می‌کند و فلسطینیان را از خانه‌هایشان بیرون می‌کنند، بنابراین دفاع یک امر فطری است و در قرآن نیز گویاست.

وی اضافه کرد: نکته بعدی آن است که دفاع از مساجد مجوز جنگ در اسلام است. مسجدالاقصی یکی از چهار مسجد مقدس و یکی شریف‌ترین و مقدس‌ترین بقاء عالم توحید است، به مسجدالاقصی یورش می‌برند، اهانت می‌کنند و اگر سکوت باشد و اگر خون ندهند و اگر مدافعین از حریم حرم خدا دفاع نکنند، مسجد را صهیونیست‌ها اشغال و آن را تخریب می‌کنند، بنابراین حفظ کانون‌های فرهنگی و عبادتی یکی از مجوزهای جنگ است که در این حادثه و واقعه متعدد صهیونیست‌ها وارد مسجد شده و از ورود نمازگزاران جلوگیری کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: با این دو مسأله که هم از نظر وحیانی و از نظر فطری و از نظر اجتماعی فلسطینیان مجاز بودند از خود دفاع کنند و این یک حرکت دفاعی و نه تهاجمی است، می‌دانید که رژیم صهیونیستی به دختران و پسرانشان آموزش نظامی می‌دهند و همه آن‌ها مسلح هستند و شهرک‌ها همه پادگان است و مطلقا در آنجا مردم عادی زندگی نمی‌کنند، صهیونیست‌ها گرگ‌های دندان تیزی هستند که پنجه‌هایشان آماده و دندان‌هایشان تیز و اگر مهلت بدهیم، حمله می‌کنند.

حجت‌الاسلام صدیقی تأکید کرد: لذا عملیات طوفان الاقصی جبهه مقاومت و تربیت‌شدگان مکتب حاج قاسم در این مرحله یک امر مشروع و مقبول هم در صحنه بین‌الملل و هم نزد وجدان‌های عمومی بلامانع است.

وی اظهار کرد: اما اهمیت این حماسه و این عملیات جانانه و زندگی‌ساز جبهه مقاومت و امیدآفرینی که واقع شد و نشانه‌های قطعی از نصرت الهی در این عملیات طوفان الاقصی به نظر می‌رسد، اگر ما واقعیت آنجا را درست تصور بکنیم، آن وقت معلوم می‌شود ایثار و نصرت الهی چگونه با مددهای غیبی انسان را از موانعی که به طور عادی نمی‌توان از این موانع عبور کرد، با یاری خدا می‌شود هر مانع فولادین را آب و از آن عبور کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، ادامه داد: با همه تجهیزات روز دنیا که داشتند و حمایت‌های دولت‌های غربی در یک همچون شرایطی هم دیوار حائل نفوذناپذیر و هم امکانات اطلاعاتی که دارند ناگهان صهیونیست‌ها در خواب بودند، صهیونیست‌ها هرگز فکر نمی‌کردند که هزاران رزمنده ماهر کارآزموده، برق‌آسا از این موانع عبور کنند، به مردم عادی و زنان و کودکان هم کاری نداشته باشند و پایگاه‌های نظامی صهیونیست‌ها را در هم کوبیدند و ۱۵۰۰ نظامی را به هلاکت رساندند و عجیب این است که در عملیات طوفان الاقصی بتوانند به پایگاه‌های نظامی ضربه وارد کنند و چتربازها در نقاط حساس وارد شوند و عملیات بکنند و بعد هم به لطف خدا سالم و با اسرای فراوان به غزه برگردند.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: این نصر خدا بود که گروهی از کفار کشته شوند و گروهی دیگر با ذلت برگردند و این نتیجه ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم، است، یک روزنامه اسرائیلی نوشته است که هزینه یک میلیارد دلار که هزینه ساخت دیوار حائل شد، روز نخست جنگ فرو ریخت و به صورت صفحه کاغذی درآمد، این عملیات طوفان الاقصی که علیه صهیونیست‌ها انجام شد، در ابعاد مختلف مایه تحقیر و ذلت، نه تنها آمریکا و کشورهای غربی که محکم پشت رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند، شد.

تکمیل می‌شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *