وبلاگ
سرلشکر موسوی: امکانات درمانی پدافند هوایی ارتش در اختیار عموم مردم است

سرلشکر موسوی: امکانات درمانی پدافند هوایی ارتش در اختیار عموم مردم است

سرلشکر موسوی: امکانات درمانی پدافند هوایی ارتش در اختیار عموم مردم است

فرمانده کل ارتش، گفت: همکاران عزیز ما در نیروی پدافند هوایی ارتش با تلاش بی وقفه و شبانه‌روزی درمانگاه فوق تخصصی و مجهز شهدای پدافند را برابر همه استانداردهای وزارت بهداشت و درمان آماده کردند و متخصصین، کادر درمان و تجهیزات مورد نیاز در این درمانگاه جهت استفاده عموم مستقر هستند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، درمانگاه فوق تخصصی شهدای پدافند با حضور سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و امیر علیرضا صباحی‌فر فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش و امیر خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در منطقه افسریه تهران افتتاح شد.

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در آئین بهره‌برداری از درمانگاه فوق تخصصی شهدای پدافند که در منطقه افسریه تهران برگزار شد، گفت: شهرک شهید بهشتی بزرگترین شهرک نظامی نیروهای مسلح ماست و نیاز بود چنین مجموعه‌ای در جهت خدمت رسانی به خانواده‌ها راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: علاوه بر ساکنین شهرک شهید بهشتی، مناطق اطراف این شهرک نیاز به چنین مجموعه‌ای جهت خدمات درمانی داشتند؛ بنابراین، با توجه به سرانه پایین خدمات درمانی نسبت به جمعیت این منطقه، نیاز بود چنین مرکزی در این منطقه احداث و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

فرمانده کل ارتش با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده توسط کادر درمان پدافند هوایی ارتش، تصریح کرد: همکاران عزیز ما در نیروی پدافند هوایی ارتش با تلاش بی وقفه و شبانه‌روزی درمانگاه فوق تخصصی و مجهز شهدای پدافند را برابر همه استانداردهای وزارت بهداشت و درمان آماده کردند و متخصصین، کادر درمان و تجهیزات مورد نیاز در این درمانگاه جهت استفاده عموم مستقر هستند.

وی افزود: امیدواریم مراجعه‌کنندگان محترم با رضایت کامل از این مجموعه درمانی مجهز خارج شوند و از این جنس کارها ضرورت دارد در بخش‌های دیگر انجام پذیرد و این در برنامه‌های ستاد کل نیروهای مسلح اندیشیده شده است.

آمادگی درمانگاه شهدای پدافند برای ارائه خدمات به نیرو‌های مسلح و مردم

امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در آئین بهره‌برداری از درمانگاه فوق تخصصی شهدای پدافند در منطقه افسریه تهران، گفت: شهرک شهید بهشتی تراکم جمعیتی قابل توجهی را در خود جای داده است و ۳۵ هزار نفر در این شهرک ساکن هستند.

وی ادامه داد: با توجه به وجود ساکنین زیاد در محله‌های مسعودیه، والفجر، اسلام‌آباد و…، سرانه نامطلوبی از نظر وجود فضا‌های درمانی در این منطقه وجود داشت. لذا؛ نیاز به احداث یک درمانگاه مجهز با فضای مناسب و متناسب با جمعیت هدف، به‌شدت احساس می‌شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، اظهار کرد: از این رو کار مطالعاتی و جانمایی آن آغاز شد و این محل در راستای مأموریت‌های مردم‌یاری ارتش و با هدف خدمت‌رسانی به مردم شریف این منطقه و امکان بهره‌برداری دو منظوره در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع انتخاب و جانمایی شد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۷ به منظور تهیه نقشه‌های اجرایی درمانگاه با مشاور متخصص در امور بنا‌های درمانی، قرارداد منعقد شد و شرکت مشاور، نقشه‌های تصویب‌شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و برابر استاندارد فضا‌های درمانی را ارائه کرد؛ لذا ساخت ساختمان اصلی درمانگاه در سه طبقه شامل بخش‌های مختلفی به همراه ساختمان‌های جانبی به مساحت ۵۵۰ متر مربع در دستور کار قرار گرفت.

امیر صباحی‌فرد با بیان اینکه عملیات اجرایی درمانگاه در سال ۹۸ توسط معاونت مهندسی نپاجا آغاز شد، گفت: در زمان احداث، بر اساس یک پیش‌بینی مناسب توسط اداره بهداشت نپاجا، محل‌های استاندارد جهت استفاده از گاز‌های طبی در تمام اتاق‌ها توسعه یافت تا در زمان بحران و نیاز اضطراری، بتوان از همه اتاق‌های موجود برای خدمات‌رسانی استفاده کرد. لذا؛ با در نظر گرفتن مراتب فوق و ایجاد برخی موارد تکمیلی، درمانگاه احداث‌شده قابلیت تبدیل شدن به بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی را دارد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه در کنار درمانگاه احداث‌شده، زمینی به مساحت ۹۶۰ متر مربع جهت گسترش و طرح توسعه آتی تحت عنوان جراحی محدود پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: نیروی پدافند هوایی ارتش با استفاده از توان داخلی خود نسبت به احداث درمانگاه فوق تخصصی شهدای پدافند اقدام کرد و این امر باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌کرد اعتبارات شد.

وی با بیان اینکه تمام استاندارد‌های ساختمانی و درمانی با نگاهی به نیاز‌های آتی و شرایط غیرقابل پیش‌بینی آینده در احداث درمانگاه فوق تخصصی شهدای پدافند لحاظ شده است، افزود: موتورخانه، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، سیستم اعلام و اطفاء حریق خشک و خیس، برق اضطراری، اکسیژن برای تمام اتاق‌ها و بسیاری موارد دیگر در این آینده‌نگری پیش‌بینی شده است.

امیر صباحی‌فرد با بیان اینکه درمانگاه فوق تخصصی شهدای پدافند آماده ارائه خدمات به پرسنل نیرو‌های مسلح و مردم شریف منطقه است، خاطرنشان کرد: این درمانگاه دارای بخش‌های اورژانس، ویزیت، خدمات مشاوره پزشکی به پست‌های امداد مستقر در یگان‌های پدافندی، بستری موقت، اتاق CPR، اتاق عمل سرپایی، درمانگاه فیزیوتراپی، رادیولوژی و سونوگرافی، درمانگاه قلب و عروق و پرفشاری خون، درمانگاه دیابت و تغذیه، درمانگاه چشم، درمانگاه زنان، درمانگاه نورولوژی و طب فیزیکی، واحد CSR، داروخانه، آزمایشگاه، کلینیک اطفال، کلینیک گوش و حلق و بینی، کلینیک پوست و همچنین نوبت‌دهی اینترنتی است که به منظور رفاه حال مراجعین و تسهیل در پذیرش اولیه، پیش‌بینی و راه‌اندازی شده است.

درمانگاه فوق تخصصی شهدای پدافند دارای انواع خدمات پزشکی، درمانی و دارویی بوده و استفاده از آن برای عموم آزاد است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *