وبلاگ
سخنگوی شورای نگهبان: اسامی یک هزار تأیید صلاحیت‌ شده جدید به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: اسامی یک هزار تأیید صلاحیت‌ شده جدید به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: اسامی یک هزار تأیید صلاحیت‌ شده جدید به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان، گفت: فهرست اسامی یک هزار نفری که تاکنون در مرحله شورای نگهبان تأیید شدند، به وزارت کشور ارسال شد و در روز ۱۹ بهمن لیست نهایی تأییدصلاحیت‌شدگان اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگارسیاسی خبرگزاری فارس، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۲۱ سیما، اظهار کرد: براساس قانون سه مرحله برای بررسی صلاحیت‌ها پیش‌بینی شده است که به ترتیب عبارتند از هیأت‌های اجرایی، هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان.

وی با اعلام اینکه اکنون در مرحله رسیدگی به صلاحیت‌ها در شورای نگهبان هستیم، اظهار کرد: بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان از روز ۲۰ دی آغاز شده است. اعضای شورای نگهبان شخصاً به بررسی اعتراضات داوطلبانی که در مرحله قبل (هیأت‌های نظارت) تأیید نشدند، می‌پردازند.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: اعضا، پرونده‌های داوطلبان را بررسی می‌کنند، اگر ابهام و شائبه‌ای وجود داشته باشد، با داوطلب تماس می‌گیرند و یا در صورت نیاز از فرد دعوت می‌کنند. اسناد، ادله و دفاعیات داوطلب را دریافت و در نهایت تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند.

طحان‌نظیف در ادامه اعلام کرد که تاکنون در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان بیش از یک هزار نفر تأیید صلاحیت شدند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمان نهایی که ۱۹ بهمن است، فرصت زیادی باقیمانده است، تلاش‌های شبانه‌روزی ادامه دارد. تک‌تک پرونده‌های داوطلبان توسط اعضا بررسی و موارد با داوطلبان در میان گذاشته می‌شود و تصمیم نهایی اتخاذ می‌‌گردد.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان این گفت‌وگوی تلویزیونی خبر داد که ساعتی پیش فهرست اسامی یک هزار نفری که تاکنون در مرحله شورای نگهبان تأیید شدند، به وزارت کشور ارسال شد و در روز ۱۹ بهمن لیست نهایی تأییدصلاحیت‌شدگان اعلام می‌شود.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *