وبلاگ
زاکانی: ملت فلسطین در حال پرداخت بهای آزادی و استقلال است

زاکانی: ملت فلسطین در حال پرداخت بهای آزادی و استقلال است

زاکانی: ملت فلسطین در حال پرداخت بهای آزادی و استقلال است

شهردار تهران، گفت: امروز منطقه، حساس‌ترین ایام را در تاریخ معاصر خود تجربه می‌کند. ملت فلسطین سخت‌ترین شرایط را دارد و در حال پرداخت بهای آزادی و استقلال و بندگی خدا هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در نشست دبیران استانی احزاب جبهه تحول‌خواهان انقلابی که عصر امروز (پنجشنبه) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه، گفت: امروز منطقه، حساس‌ترین ایام را در تاریخ معاصر خود تجربه می‌کند. ملت فلسطین سخت‌ترین شرایط را دارد و در حال پرداخت بهای آزادی و استقلال و بندگی خدا هستند.

وی‌افزود: ملت فلسطین در اوج اقتدار و عزت است، با این وجود که مظلومیت و محرومیت از حقوق اولیه انسانی آن‌ها را توسط جنایت‌کاران رژیم صهیونیستی مشاهده می‌کنیم.

شهردار تهران تأکید کرد: به این ملت و محور مقاومت درود می‌فرستیم که این روزها با استقامت خود، شرایط ظهور منجی بشریت را فراهم می‌کنند.

زاکانی در ادامه با اشاره به برگزاری مجمع تحول‌خواهان، خاطرنشان کرد: این جمع قطعا باعث تأثیرگذاری در مسیر پیش رو و انتخابات یازدهم اسفند خواهد بود.

وی در بخش ابتدایی سخنان خود درباره دستاوردهای فضای شهری تهران به عنوان عضوی از این خانواده جبهه تحول‌خواهان، عنوان کرد: بنده به عنوان عضوی از خانواده بزرگ جبهه انقلاب، در ابتدا وظیفه پاسخگویی به شما در رابطه با فعالیت‌های شهری شهر تهران را دارم.

شهردار تهران افزود: ما امروز ۲۶ ماه و چهارده روز است که توفیق خدمت به مردم تهران را داریم و دوره گذشته یک ارث و حاصلی را برای ما به یادگار گذاشته بودند که به نوعی مورد انتظار نبود.

زاکانی در ادامه گفت: ما در گذشته با مجموعه‌ای مواجه بودیم که عملاً کارکرد خاصی نداشت و سعی و تلاش ما این بود که در مدیریت شهری هم بر مشکلات گذشته چیرگی پیدا و هم افق‌های جدیدی را برای شهر پیدا کنیم.

وی افزود: زمانی که از مدیران قبلی سؤال می‌شد که چرا کار نمی‌کنند، این‌ها صحبت از پنجاه هزار میلیارد بدهی می‌کردند و لذا زمانی که ما کار را شروع کردیم به لطف خدا ظرف یک هفته از تنش در آمدیم و سال اول نه درصد تحقق بودجه و سال بعد میزان تحقق بودجه، ۱۵۸ درصد شد.

وی در ادامه گفت: با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته، ما روی ۲۰۰ درصد تحقق بودجه در سال جاری شهرداری تهران تمرکز خواهیم داشت و امروز ما بر شهر تهران، طرح‌هایی بالغ بر صد و پنجاه هزار میلیارد تومان در این حال اجرا داریم.

شهردار تهران گفت: ما شهر را یکپارچه و روح و جسم شهر را درهم تنیده دیدیم، لذا در تعامل‌مان و ارتباط، چهار تحول در دستورکار قرار گرفت.

زاکانی افزود: امروز که ما خدمت شما هستیم، هم پیشینه متفاوتی از دوره‌های گذشته و هم افق‌های جدیدی را دستورکار داریم.

وی در ادامه گفت: امروز شما می‌بینید که هفت خط مترو فعال و در مرحله توسعه و اقدام است.

شهردار تهران افزود: در سفر اخیر به چین و قراردادهایی که بسته شد، بالغ بر سه میلیارد دلار بود و این توفیقات همه در پرتو چیزی است که در این جمع انقلابی نهفته است که به تعبیر حاج قاسم ما باید به یک بلوغی برسیم که خود را نبینیم و آن کس که باید ببنید، می‌بیند.

زاکانی در ادامه گفت: اساسا مدیریت شهری و خدماتی که شهرداری‌ها انجام می‌دهند، خدماتی است که مردم تأثیر آن را در زندگی خود درک و لمس می‌کنند.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها در کل کشور می‌توانند بار بزرگی از خدمت‌رسانی را بردارند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: دولت و مجلس ما، انقلابی است، اختلاف سلایق هست، اما بنیان‌ها و جهت‌ها یکی است.

زاکانی افزود: لذا حرکت در مسیر کمک به دولت که بار سنگینی دارد، ضروری است، ما اگر به دولت کمک نکنیم، خودمان را از خدمات محروم کرده‌ایم.

شهردار تهران در ادامه گفت: ما در این مقطع تاریخی قرار داریم و اوضاع و احوال جامعه جهانی در حال تغییر است و در داخل کشور ما امید جدی داریم که اهداف انقلاب اسلامی را بتوانیم با سرعت محقق کنیم و فتح قله را به تغییر رهبر انقلاب، تجربه کنیم.

تکمیل می‌شود….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *