وبلاگ
روحانی در جمع وزرای سابق: باید اصلاح‌طلبان را راضی کنیم برای انتخابات شاید بشود یک لیست داد

روحانی در جمع وزرای سابق: باید اصلاح‌طلبان را راضی کنیم برای انتخابات شاید بشود یک لیست داد

روحانی در جمع وزرای سابق: باید اصلاح‌طلبان را راضی کنیم برای انتخابات شاید بشود یک لیست داد

رئیس‌‌جمهوری سابق کشورمان، گفت: همه ما وظیفه داریم اگر می‌توانیم هر چند نفر که ممکن است را به صندوق رأی دعوت کنیم. رای مجلس شورای اسلامی شاید بشود لیستی برای تهران و شهرهای دیگر ارائه کرد. لیستی که قابل قبول باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی در جلسه دوره‌ای با وزیران و معاونان رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم که روز دوشنبه ۲۹ آبان‌ برگزار شد، درباره شرکت خود در انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: من بر مبنای تکلیف و وظیفه در انتخابات ثبت‌نام کردم. شخصا معتقدم نباید انقلاب و نظام را رها کنیم. هیچ راهی هم جز صندوق رای نداریم. من به عنوان کسی که از پشت‌پرده‌ها خبر دارم، می‌دانم با خیابان مشکل ما حل نمی‌شود. قهر و خانه‌نشینی هم مساله را حل نمی‌کند. تنها راه اینست که به صحنه بیاییم و مشارکت کنیم؛ گرچه این راه بسیار ناهموار و سخت و پیچیده است ولی با سختی راه، وظیفه ما ساقط نمی‌شود.

وی افزود: مجلس خبرگان حیثیت نظام اسلامی ماست. بزرگان نظام، مراجع، دلسوزان و احزاب باید به کمک بیایند که خبرگانی انتخاب شوند که در تصمیم‌گیری درصد زیادی از مردم را نمایندگی کنند. اصلاح‌طلبان را باید راضی کنیم بیایند، آن وقت شاهد تحولی خواهیم بود.

رئیس جمهور سابق تصریح کرد: ما نزد خداوند و مردم و انقلاب و این نظام مسئولیم. چه پاسخی داریم اگر ما هم رها کنیم و برویم کنار؟ ما که در یک انتخابات امکان شرکت داریم، از ترس اینکه صلاحیت ما را رد کنند یا مردم پای صندوق نروند و رأی ندهند برویم خانه بنشینیم، آیا درست است؟ این کار چه خاصیتی دارد؟

وی با ذکر خاطره‌ای از دیدار با امام خمینی(ره) در نوفل‌لوشاتو اظهار داشت: امام در پاریس می‌فرمودند شما اگر بتوانید با دو نفر صحبت و آن‌ها را حامی انقلاب کنید، باید با آن‌ها صحبت کنید. من رفته بودم خدمت ایشان و گفتم می‌خواهم برگردم ایران، فرمودند نه، شما اینجا در دانشگاه‌ها بروید و صحبت‌ کنید، آنجا که افراد در حدّ کافی هستند. می‌فرمود اگر می‌توانید چند نفر را به انقلاب بکشانید وظیفه دارید با آن چند نفر صحبت کنید. حالا نسبت به انتخابات هم همین‌طور است؛ همه ما وظیفه داریم اگر می‌توانیم هر چند نفر که ممکن است، آن‌ها را به صندوق رأی دعوت کنیم.

رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم در ادامه گفت: همه ما وظیفه داریم اگر می‌توانیم هر چند نفر که ممکن است را به صندوق رأی دعوت کنیم. برای مجلس شورای اسلامی شاید بشود لیستی برای تهران و شهرهای دیگر ارائه کرد. لیستی که قابل قبول باشد. این وابسته به این است که ببینیم در نهایت در موضوع صلاحیت‌ها چه می‌کنند، آیا بر توصیه مقام معظم رهبری عمل می‌کنند یا نه؟ اگر شورای نگهبان کار هیأت‌های اجرایی را تا حدی جبران کند ممکن است بشود فضا را مقداری گرم کرد و لیستی برای تهران و شهرستان‌ها ارائه کرد. اگر در مجلس شورای اسلامی بتوان ۷۰ نفر یا حتی ۵۰ نماینده داشت، از هیچ که بهتر است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *