وبلاگ
رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش پایان یافت

رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش پایان یافت

رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش پایان یافت

رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر امروز پایان یافت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ علیرضا شیخ سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رزمایش مشترک پهپادی ارتش با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده پایان یافت، گفت: این رزمایش که مراحل عملیاتی آن از بامداد امروز و با مشارکت نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران، قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) و نظارت قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) آغاز شده بود، عصر امروز خاتمه یافت.

وی افزود: به‌کارگیری انواع پهپادهای شناسایی، رزمی، انهدامی و اخلالگر از نیروهای چهارگانه و اجرای انواع عملیات‌های پهپادی از جمله ویژگی‌های بارز این رزمایش بود که با دقت زیاد از سوی نیروهای شرکت‌کننده اجرا شد.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش با اشاره به اینکه این برای نخستین‌ بار بود که یک رزمایش پهپادی آن هم به صورت دو طرفه در این سطح برگزار می‌شد، عنوان کرد: شرکت حدود 200 فروند انواع پهپاد در این رزمایش و همچنین گستردگی منطقه عملیات که تمام مناطق کشور، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را شامل می‌شد، موجب پیچیدگی برگزاری این رزمایش بود که بحمدلله با عملکرد بسیار مطلوب سامانه‌های فرماندهی و کنترل و یگان‌های عمل‌کننده آفندی و پدافندی این رزمایش با نهایت هماهنگی ممکن انجام شد.

امیر سرتیپ شیخ با اشاره به بهره‌گیری از پهپادها و تجهیزات صددرصد بومی در این رزمایش، اظهار کرد: اساساً آنچه که در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت شامل پرنده‌ها، مهمات و سلاح، سامانه‌های فرماندهی و کنترل و سامانه‌های جنگالی پدافندی تماماً بومی بود.

وی ادامه داد: پهپادهایی که در این رزمایش به اجرای عملیات پرداختند و همچنین تسلیحات و محموله‌های اپتیکی، جنگالی و … توسط متخصصان جوان و متعهد ارتش جمهوری اسلامی ایران، صنایع وزارت دفاع و با همکاری بخش خصوصی به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده‌اند و براساس همین درون‌زا بودن، قدرت پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به قدرتی تحریم‌ناپذیر بدل گشته است.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش با تأکید بر ضرورت انتقال تجربه در رزمایش‌ها و تمرینات سالیانه، گفت: انتقال تجربه به نسل جدید و تقویت قدرت عمل و تصمیم‌گیری در جوانان از جمله اهداف مهم هر رزمایشی است که در این رزمایش نیز بحمدلله پیشکسوتان در کنار نسل جوان و جدید ارتش قرار گرفتند که در نهایت منتهی به انتقال تجربه‌های مختلف به رزمندگان جوان حاضر در صحنه رزمایش شد.

امیر سرتیپ شیخ با اشاره به نظارت‌های مستمر بر مراحل مختلف رزمایش از سوی ستادهای بالاتر، گفت: تمام مراحل این رزمایش ضمن ارزیابی دقیق و مستمر فرماندهان و کارشناسان قرارگاه راهکنشی ذوالفقار ارتش، تحت نظارت قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص)، ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد.

وی با تقدیر و تشکر از همراهی ملت شریف ایران در عرصه‌های مختلف، گفت: «ارتش فدای ملت» شعار همیشگی و تغییرناپذیر ارتش جمهوری اسلامی ایران است و همواره در صحنه‌های مختلف عامل به این شعار بوده است. نقش مردم در مناطق درگیر رزمایش ستودنی است و جا دارد بابت همراهی ملت شریف ایران در برگزاری این رزمایش تقدیر و تشکر ویژه داشته باشیم.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش، افزود: در رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش نیز بخشی از اقدام ارتش در کنار فعالیت‌های رزمی، انجام اقدامات مردم‌یاری از قبیل راه‌اندازی بیمارستان سیار و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بود.

امیر سرتیپ شیخ، پیام رزمایش مشترک پهپادی ارتش را برای ملت شریف ایران و دوستان پیام دلگرمی و اقتدار برشمرد و گفت: پیام این رزمایش برای دشمنان این آب و خاک این است که بدانند اگر خیال خامی در سر داشته باشند، قدرت پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها یکی از مشت‌های آهنینی است که بر سر آن‌ها فرود خواهد آمد و باید خود را برای وجوه پنهان قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز آماده کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری رزمایش‌ها در نیروهای مسلح تأکید کرد: اقتدار امروز کشورمان به پاس رشادت‌ها و دلیرمردی‌های جوانان ولایت مدار و آماده به کار این مرز و بوم است که در نیروهای مسلح از ارتش جمهوری اسلامی گرفته تا، سپاه پاسداران، فرماندهی انتظامی کشور و بسیج، متحد و منسجم شده و امنیت و آرامش را برای کشور به دست آورده است و بیم و هراس را در دل دشمنان و بدخواهان این مرز و بوم ایجاد کرده‌اند.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش تصریح کرد: در این رزمایش پهپادهای نیروهای چهار گانه ارتش جمهوری اسلامی بارها و بارها به پرواز درآمدند و آخرین و به‌روزترین عملیات‌ها را با موفقیت انجام دادند. ابتکارات و تکنیک‌هایی که در این رزمایش انجام شد بی‌نظیر بوده و بیانگر این است که پهپادهای کشورمان مسلح شده‌، ارتقاء یافته و آماده دفاع از کشور هستند.

امیر سرتیپ شیخ در پایان خاطرنشان کرد: قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به حدی است که دشمنان نظام نمی‌توانند خیال حمله به کشورمان را داشته باشند و همین‌جا من این نوید را به ملت متدین و انقلابی می‌دهم که فرزندان شما تا پای جان در میدان دفاع از ملت و آرمان‌های نظام ایستاده‌اند و دست هر متجاوزی را قبل از اقدام قطع خواهند کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *