وبلاگ
رئیس سازمان بسیج اساتید: امروز شاخه‌های بسیج در دنیای اسلام می‌درخشد

رئیس سازمان بسیج اساتید: امروز شاخه‌های بسیج در دنیای اسلام می‌درخشد

رئیس سازمان بسیج اساتید: امروز شاخه‌های بسیج در دنیای اسلام می‌درخشد

مردانی با بیان اینکه امروز شاخه‌های بسیج در دنیای اسلام می‌درخشد، افزود: امروز به تعبیر زیبای رهبر حکیم انقلاب اسلامی شاهد بسیج در نیویورک، لندن، پاریس، مادرید و شهرهای دیگر دنیا هستیم؛ افرادی که اگر چه به شکل سازمانی بسیجی نیستند اما در حمایت از مردم فلسطین دیدیم که مشی بسیجی دارند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدرضا مردانی در مراسمی با عنوان «بسیج کارکنان آموزش عالی بسترساز جهاد علمی، پیشرفت و سازندگی کشور» که صبح امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، اظهارداشت: درود بر جبهه مقاومت که پرچم ایستادگی در مقابل امپریالیسم، استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌الملل را به دوش می کشند و باعث سربلندی اسلام شدند.

وی افزود: زمانی که آخرین پیام امام عظیم الشان برای بسیج صادر گردید، امام عزیز ما فرمودند بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست و باید بسیج جهان اسلام تشکیل شود.

مردانی با بیان اینکه امروز بسیج تنها در مرزهای ایران اسلامی نیست و شاخه های بسیج در دنیای اسلام می درخشد، افزود: امروز به تعبیر زیبای رهبر حکیم انقلاب اسلامی شاهد بسیج در نیویورک، لندن، پاریس، مادرید و شهرهای دیگر دنیا هستیم؛ افرادی که اگر چه به شکل سازمانی بسیجی نیستند اما در حمایت از مردم فلسطین دیدیم که مشی بسیجی دارند.

اگر امروز رژیم صهیونیستی دست به نسل کشی و کشتار کودکان و زنان می زند بخاطر این است که نمی تواند با مجاهدان فلسطینی مقابله کند. دیدیم که آنهایی که به دنبال نابودی حماس و بیرون راندن مردم فلسطین از سرزمین هایشان بودند به جایی نرسیدند و مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: شیر مردان مقاومت درسی به آنها دادند که ببینند دیگر نمی توانند به وحشی گری ادامه دهند. این از برکات ایستادگی ملت ایران و الگو شدن برای آزادیخواهان جهان است؛ بسیج امروز بیش از پیش در میدان است.

وی ادامه داد: برادران عزیز شما در کنار بسیج اساتید و بسیج دانشجویی باید یک ید واحده باشید. بخشنامه ای با سه امضا بعنوان طرح تشکیل شورای هماهنگی بسیج دانشگاه ها ابلاغ شده است؛ بسیاری از فعالیت ها هست که می تواند هم افزایی ایجاد کند و گام های بلندی برداریم. کارکنان، دانشجویان و اساتید بسیجی اگر یک اجتماع برگزار کنند، دشمن از توطئه در دانشگاه ناامید می شود.

مردانی گفت: بسیج کارکنان و بسیج اساتید به راحتی می توانند این ارتباط را برقرار کنند؛ تشکیل قرارگاه جهادتبیین هم به دانشگاهها ابلاغ شده است و روسای دانشگاه‌ها رئیس این قرارگاه و بسیج اساتید دبیر آن هستند. بسیج کارکنان اولویت هایی در این راستا برای خود تعریف و نقش آفرینی خود را مطابق با مسئولیت و رسالت خود در آموزش عالی انجام دهند.

رئیس سازمان بسیج اساتید در ادامه با اشاره به اولویت های بسیج اساتید، گفت: انسجام بخشی و تعالی سازمانی اولین اولویت ما است. زمانی یک مجموعه می تواند نقش آفرین باشد که منسجم و کارآمد باشد. برای این حوزه در بعد اولویت ها، منابع ، تعریف وظایف و نقش ها و موارد دیگر اقداماتی را صورت داده ایم.

وی با تاکید بر اینکه اولویت دوم جهاد تبیین و امیدآفرینی است، تصریح کرد: این موضوع امر فوری، قطعی و واجبی است که رهبر فرزانه انقلاب از ما خواسته اند و در مقابله با جنگ ترکیبی باید از تمام ظرفیت خود استفاده کنیم و الحمدلله گام های بلندی برداشته شده است. شما عزیزیان هم می توانید به شبکه جهاد تبیین بسیج اساتید بپیوندید.

مردانی با اشاره به اینکه باید از فضای حقیقی و مجازی نهایت بهره را ببریم و این برای جهاد تبیین ضروری است، گفت: اولویت سوم کمک به اعتلای آموزش عالی است و استاد بسیجی باید برای کسب مرجعیت علمی تلاش کند. همچنین کمک به اسلامی شدن دانشگاه و بسیاری از این نکات ضروری است. اندیشکده حکمرانی آموزش عالی هم در همین راستا ایجاد کرده ایم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *