وبلاگ
رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با اردوغان: آمریکا حقی  در تصمیم‌گیری برای مردم غزه ندارند

رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با اردوغان: آمریکا حقی در تصمیم‌گیری برای مردم غزه ندارند

رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با اردوغان: آمریکا حقی در تصمیم‌گیری برای مردم غزه ندارند

رئیس‌جمهور، گفت: امروز مردم غزه به واسطه حماس به عنوان دولت مشروع، قانونی و برآمده از آرای عمومی این منطقه، باید برای آینده غزه تصمیم بگیرند و آمریکا حق هیچگونه دخالت و تصمیم‌گیری برای مردم غزه را ندارند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روابط دو کشور را دوستانه، تاریخی و مبتنی بر حسن همجواری، ارزش‌های دینی و منافع مشترک دو ملت توصیف کرد و تقویت و ارتقا سطح همکاری‌ها و مناسبات تهران – آنکارا در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را حائز اهمیت دانست.

رئیسی، ایران و ترکیه را دو کشور مهم و تأثیرگذار در جهان اسلام برشمرد و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های مشترک دو کشور الگویی از تعاملات و همکاری میان کشورهای اسلامی باشد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از این گفت‌وگوی تلفنی با تأکید بر اینکه آمریکا قاتل مردم غزه است، هرگونه دخالت آمریکایی‌ها نسبت به آینده غزه را ادامه جنایت آمریکا توصیف کرد.

رئیسی با اشاره به همدستی و مباشرت آمریکایی‌ها در جنایات هولناک رژیم صهیونیستی و قتل‌عام مردم مظلوم غزه، ‌بر رسوایی و بی‌اعتباری دولت آمریکا در نزد افکار عمومی ملت‌ها تأکید کرد و گفت‌: امروز مردم غزه به واسطه حماس به عنوان دولت مشروع، قانونی و برآمده از آرای عمومی این منطقه، باید برای آینده غزه تصمیم بگیرند و آمریکا حق هیچگونه دخالت و تصمیم‌گیری برای مردم غزه را ندارند و هرگونه اقدام آن‌ها در این زمینه محکوم به شکست است.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به روابط خوب و سازنده تهران-آنکارا، بر تلاش برای ارتقا این روابط به سطح ممتاز و استثنائی تأکید کرد.

اردوغان همچنین بر آمادگی کشورش برای برگزاری نشست شورای‌عالی همکاری میان دو کشور تأکید کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *