وبلاگ
رئیسی در دیدار رئیس‌جمهور موریتانی: مواضع محافظه‌کارانه برخی کشورها رژیم صهیونیستی را جَری کرده است

رئیسی در دیدار رئیس‌جمهور موریتانی: مواضع محافظه‌کارانه برخی کشورها رژیم صهیونیستی را جَری کرده است

رئیسی در دیدار رئیس‌جمهور موریتانی: مواضع محافظه‌کارانه برخی کشورها رژیم صهیونیستی را جَری کرده است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مواضع محافظه‌کارانه و سازشکارانه برخی کشورها، رژیم صهیونیستی را جری و دچار اشتباه محاسباتی کرده است، اظهار کرد: در واقع این دسته از کشورها از پشت به مقاومت خنجر زدند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز شنبه در حاشیه نشست مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب در ریاض عربستان، در دیدار «محمد ولد الشیخ احمد الغزوانی» رئیس‌جمهور موریتانی، تصریح کرد: مانعی پیش روی گسترش روابط دو کشور نیست و آمادگی داریم روابط دوجانبه را در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی گسترش دهیم.

رئیس‌جمهور، با اظهار امیدواری نسبت به اینکه برگزاری اجلاس مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب بتواند به توقف هر چه سریع‌تر حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، رفع محاصره و امدادرسانی به مردم بی‌دفاع و بی‌گناه غزه کمک کند، افزود: امروز ضرورت تقویت روابط کشورهای اسلامی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و امیدوارم این اجلاس و دیدارها در این زمینه مؤثر واقع شود.

رئیسی با بیان اینکه مواضع محافظه‌کارانه و سازشکارانه برخی کشورها، رژیم صهیونیستی را جری و دچار اشتباه محاسباتی کرده است، اظهار کرد: در واقع این دسته از کشورها از پشت به مقاومت خنجر زدند. در حالی که 6 کشور عربی نتوانستند در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت کنند، امروز حماس که هیچ نیروی سازمان‌یافته دریایی و هوایی و زمینی ندارد، جانانه در مقابل این رژیم مقاومت می‌کنند که این چیزی جز عنایت خداوند متعال نیست.

«محمد ولد الشیخ احمد الغزوانی» رئیس‌جمهور موریتانی نیز در این دیدار با قدردانی از سخنرانی و مواضع به‌جا و صریح رئیسی در اجلاس اسلامی-عربی حمایت از غزه، گفت: موریتانی از نزدیک مواضع جمهوری اسلامی و شخص شما را دنبال می‌کند و امیدوارم این مواضع روشن و ثابت در بهبود وضعیت غزه مؤثر واقع شود.

«الغزوانی» از آمادگی کشورش برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت و تأکید کرد که هیچ مانعی بر سر راه ارتقای سطح تعاملات فیمابین وجود ندارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *