وبلاگ
دهقان: سکوهای نفتی ایرانی در عسلویه نماد شکست تحریم‌هاست

دهقان: سکوهای نفتی ایرانی در عسلویه نماد شکست تحریم‌هاست

دهقان: سکوهای نفتی ایرانی در عسلویه نماد شکست تحریم‌هاست

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه عسلویه نماد شکست تحریم‌ها علیه ملت و دولت ایران است، گفت: سکوهای نفتی و پالایشگاه‌هایی که در منطقه عسلویه به دست متخصصان ایرانی طراحی، تولید، راه‌اندازی شده، نشان می‌دهد هیچ قدرتی نمی‌تواند در اراده ملت ایران در مسیر پیشرفت خللی وارد کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد دهقان معاون حقوقی رئیس‌جمهور در نشست شورای معاونان معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری با اشاره به سفر اخیر خود به عسلویه و بازدید از پیشرفت طرح‌های عظیم منطقه پارس‌جنوبی، گفت: عسلویه نماد شکست تحریم‌ها علیه ملت و دولت جمهوری اسلامی است، سکوهای نفتی و پالایشگاه‌هایی که در این منطقه به دست متخصصان ایرانی طراحی، تولید، راه‌اندازی شده و در حال بهره‌برداری است، نشان می‌دهد هیچ قدرتی نمی‌تواند در اراده ملت ایران در مسیر پیشرفت خللی وارد کند.

وی با تأکید بر اینکه بار سنگین اداره تأسیسات موجود در عسلویه زیر سایه تحریم‌های ظالمانه بر دوش کارکنان صنعت نفت است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سفری که به عسلویه داشتند، ثروت اصلی این منطقه را نه نفت و گاز، بلکه نیروی انسانی توانمند فعال در آن دانستند که بدون حضور شرکت‌ها و کارشناسان خارجی توانسته‌اند این صنعت را اداره کنند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور تأکید کرد: سرمایه‌گذاری نزدیک به ۹۰ میلیارد دلاری در دو دهه گذشته در این حوزه، حاصل ابتکار رهبر معظم انقلاب در ایجاد صندوق توسعه ملی است.

دهقان در پایان با تقدیر از اقدامات وزارت نفت در اجرای طرح کاهش گازسوزی در ۱۲ پالایشگاه پارس جنوبی، گفت: با تکمیل این طرح، انتشار سالانه هزاران تن دی‌اکسید گوگرد کاهش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *