وبلاگ
درخواست رئیس مجلس از معاون اول رئیس جمهور برای پیگیری مشکلات گندم‌کاران

درخواست رئیس مجلس از معاون اول رئیس جمهور برای پیگیری مشکلات گندم‌کاران

درخواست رئیس مجلس از معاون اول رئیس جمهور برای پیگیری مشکلات گندم‌کاران

رئیس مجلس شورای اسلامی با توجه به مشکلات گندمکاران از معاون اول رئیس جمهور خواست تا مشکلات آنها را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یک‌شنبه،23مهر) در پاسخ به تذکر رحمت الله نوروزی گفت: از یک طرف پرداخت طلب گندمکاران شروع شده، اما تاخیر داشته و بخشی نیز هنوز پرداخت نشده و آنها نتوانسته اند کود مورد نیاز خود را تهیه کنند.
وی افزود: آن بخشی که پولشان پرداخت شده بود، کود را تهیه کردند، اما برخی که با تأخیر پول را دریافت می کنند، باید برای کشت پاییزه کود را گرانتر خریداری کنند.
قالیباف ادامه داد: این مشکلات را آقای مخبر خودشان عنایت کرده و پیگیری می‌کنند که این اتفاق نیفتد که به دلیل عدم پرداخت یا تاخیر در خرید کود، کشاورزان مجبور به خرید کود با قیمت گرانتر نشوند.
پیش از صحبت قالیباف، رحمت الله نوروزی در تذکری گفت: از دولت می خواهیم همانگونه که به آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور نیز اعلام کردیم، پول گندمکاران پرداخت نشده تا کود خریداری کنند، از طرفی قیمت کود افزایش یافته است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس یازدهم اضافه کرد: با توجه به اینکه رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی نسبت به این موضوع تاکید داشتند، با وجود وعده ای که برای پرداخت تا پایان مهر داده شده بود، پول گندمکاران پرداخت نشده است، در همین راستا سران سه قوه نیز قول های مساعد داده بودند.

وی در اخطاری خطاب به نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، معاون اول رئیس جمهور و رئیس جمهور گفت: در شرایط کاشت، داشت و برداشت، کود قیمت مناسبی ندارد که نیاز است به آن رسیدگی شود.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *