وبلاگ
داوطلبان نمایندگی در انتخابات، حساب هزینه‌های انتخاباتی افتتاح کنند

داوطلبان نمایندگی در انتخابات، حساب هزینه‌های انتخاباتی افتتاح کنند

داوطلبان نمایندگی در انتخابات، حساب هزینه‌های انتخاباتی افتتاح کنند

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان از داوطلبان نمایندگی در انتخابات خواست تا قانون شفافیت مالی فعالیت‌های انتخاباتی را مطالعه کرده و ضمن افتتاح حساب مخصوصی مربوط به هزینه‌های انتخاباتی، شماره حساب را هنگام ثبت‌نام درج کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان در ۱۱ اسفندماه سال آینده برگزار می شود، و به گفته محسن اسلامی مدیر کل ستاد انتخابات کشور این زمان با هماهنگی شورای نگهبان نهایی شده است.

انتخاب ۲۹۰ نماینده مجلس و ۹۶ نماینده خبرگان در انتخابات پیش رو

محمدحسن صادقی‌مقدم عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در همایش اعضای هیئت‌های نظارت استانی سراسر کشور که که اخیراً با عنوان «انتخابات قوی، منظم و موثر» برگزار شد، با تاکید بر اینکه انتخابات پیش‌رو برای انتخاب ۲۹۰ نماینده مجلس و ۹۶ نماینده مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، بر رعایت قانون در نظارت بر انتخابات تاکید کرده است.

وی با اشاره به تکالیف قانونی از جمله قانون شفافیت نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۹۸ تأکید کرده که عزم جدی وزارت کشور و به‌ویژه شورای نگهبان بر رعایت قانون مذکور است.

داوطلبان نمایندگی در انتخابات پیش از ثبت‌نام قانون شفافیت مالی فعالیت‌های انتخاباتی را مطالعه کنند

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در همین زمینه از کلیه داوطلبان خواسته که با مراجعه به قانون مذکور به‌ویژه ماده ۷ حساب مخصوصی مربوط به هزینه‌های انتخاباتی افتتاح و هنگام ثبت‌نام در زمره مدارک لازم برای ثبت‌نام درج کنند.

صادقی‌مقدم همچنین اعلام کرده که داوطلبان موظفند کلیه واریزی و برداشت و نقل و انتقال وجوه و منابع نقدی مربوط به هزینه‌های انتخاباتی را از حساب مذکور انجام و شماره حساب مذکور را در فرم ثبت‌نام درج کنند.

وی یادآور شد: در بندهای سه‌گانه ماده ۳ قانون مذکور آمده است که کلیه هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم باید منحصرا از اموال و دارایی شخصی داوطلب و کمک‌های احزاب و گروه‌های سیاسی حامی داوطلب و کمک اشخاص حقیقی و حقوقی و از حساب مخصوصی که توسط داوطلب اعلام می‌شود، تامین شود.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در پایان به آمادگی کامل شورای نگهبان، هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، هیئت‌های نظارت استانی سراسر کشور و همچنین هیئت‌های نظارت حوزه‌های انتخابیه و شبکه ۳۰۰ هزار نفری نظارت مردمی به عنوان مدافعان حریم مردم‌سالاری دینی اشاره و تاکید کرد: این شبکه که با تعهد دینی و انقلابی در انتخابات‌های مختلف یار و مددکار شورای نگهبان است از آرای مردم بصیر و انقلابی و متعهد به عنوان امانت به خوبی صیانت می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *