وبلاگ
حیاط دولت| از راه‌اندازی یک سامانه برای افراد جویای کار تا هدف‌گذاری برای تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی

حیاط دولت| از راه‌اندازی یک سامانه برای افراد جویای کار تا هدف‌گذاری برای تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی

حیاط دولت| از راه‌اندازی یک سامانه برای افراد جویای کار تا هدف‌گذاری برای تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی

وزرا و مسئولان ارشد دولت سیزدهم صبح امروز با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس،‌ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه (24 آبان) هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

بهادری جهرمی: لایحه بودجه ۱۴۰۳ به زودی نهایی می‌شود

با نزدیک شدن به نیمه دوم سال موضوع تدوین و ارائه بودجه به مسائل داغ رسانه‌ها تبدیل می شود، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز امروز پس از پایان جلسه هیات دولت در میان خبرنگاران راجع به این مساله گفت: ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده، امروز هم در هیات دولت دنبال شد که تقریبا دور اول بررسی متون پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه، پایان یافت؛ به نظر می‌رسد در دو جلسه‌ی آینده، لایحه بودجه نهایی شود. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

رئیس سازمان انرژی اتمی: تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی هدف‌گذاری شد

یکی از مسئولانی که امروز به حیاط دولت و میان خبرنگاران آمده بود محمد اسلامی بود؛ رئیس سازمان انرژی اتمی از هدف گذاری برای تولید ۲۰ هزار مگاوات برق اتمی خبر داد و گفت: این‌ موضوع ، قانون و مورد تاکید رهبر انقلاب است و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است.

وی افزود: این‌ موضوع هم قانون است و هم تاکید مقام معظم رهبری و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

زارع‌پور: با پلتفرم‌های ناقض حقوق مردم برخورد خواهد شد

رعایت حقوق مردم توسط پلتفرم ها یکی از دغدغه های مهم کاربران است؛ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در گفت وگو با خبرنگاران به این مساله اشاره کرد و گفت: هر پلتفرمی که مصوبات کشور را رعایت نکند و از اعتماد مردم سو استفاده و حقوق مردم را نقض کند با آن برخورد خواهد شد. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

خاندوزی: برای پرداخت بدهی دولت به بانک ها اوراق منتشر خواهیم کرد

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارائی نیز که میان خبرنگاران حاضر شده بود که به مساله پرداخت بدهی دولت به بانک ها پرداخت، گفت: برای سال 1403 در رابطه با بازپرداخت بخشی از بدهی های دولت به بانک ها برنامه ریزی کردیم. برای پرداخت بدهی دولت به بانک ها اوراق منتشر خواهیم کرد. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

وزیر ارشاد: هفته فرهنگی در قطر برگزار می‌شود

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با حضور در میان خبرنگاران با بیان اینکه چندین هفته فرهنگی در تهران و اصفهان برگزار می شود، گفت: در قالب این برنامه‌، ترکمن‌ها به اصفهان می‌آیند و در قطر نیز هفته فرهنگی برگزار خواهد شد. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

ضرغامی: ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز پس از حضور در جلسه هیات دولت به میان خبرنگاران گفت: رئیس‌جمهور به وزارت صمت دستور دادند که مانعی برای ورود شناورهای تفریحی به کشور نباشد. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

معاون امور زنان رئیس‌جمهور: کشورهای اسلامی نسبت به نسل‌کشی در غزه هم‌ نظر هستند

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز که به میان خبرنگاران آمده بود، گفت: همکاری‌های بسیار خوبی در زمینه زنان می‌توانیم رقم بزنیم و نقاط اشتراک بسیار زیادی با کشورهای اسلامی در حوزه زنان و همچنین غزه داریم. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

سلاجقه: هیات اقتصادی طالبان رهاسازی حقابه ایران را پذیرفتند

حق آبه ایران از افغانستان جزو موضوعاتی است که افکار عمومی را به شدت مشغول ساخته است علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، پس از حضور در جلسه هیأت دولت، در جمع خبرنگاران گفت: در سفر اخیر هیأت اقتصادی طالبان به ایران، برای اولین بار طالبان پذیرفت که حقابه ایران رهاسازی شود. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

اوجی: اختلافی بین وزارت نفت و دولت وجود ندارد

در روزهای اخیر شایعاتی مطرح بود مبنی بر استعفای وزیر نفت، علی اوجی ضمن تکذیب شایعه استعفایش گفت: اختلافی بین وزارت نفت و دولت وجود ندارد و مسائل مطرح شده شایعه‌ای بیش نیست. .(متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

وزیر کار: سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار ایران راه‌اندازی می‌شود

حل مشکل بیکاری مطالبه عمومی است و متولی اصلی آن نیز وزارت کار محسوب می شود، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در جلسه هیات دولت در مورد اقدامات انجام شده در این حوزه گفت: سامانه‌ای به نام «سامانه شناسایی جمعیت بیکار و جویای کار ایران» در دست راه‌اندازی است و در آینده نزدیک با راه‌اندازی این سامانه و همکاری که دستگاه‌های مختلف انجام می‌دهند، به روز خواهیم دانست که چه تعداد شاغل، چه تعداد افراد جویای کار و چه تعداد بیکار داریم و علت بیکاری آنها چیست؟ (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

نظر وزیر دفاع درباره مصوبه سربازی

بحث کاهش مدت سربازی در روزهای اخیر به شدت داغ بوده است، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره مصوبه مجلس پیرامون کاهش مدت خدمت سربازی عنوان کرد:‌ در این زمینه مسئولیت با ستادکل نیروهای مسلح است و این موضوع باید با ستادکل هماهنگ شود. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *