وبلاگ
جزئیات انعقاد تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های تجاری ایران و چین

جزئیات انعقاد تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های تجاری ایران و چین

جزئیات انعقاد تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های تجاری ایران و چین

مدیر مرکز تجاری ایران و چین گفت: در روز افتتاح پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، تفاهم‌نامه‌ای با هدف توسعه همکاری‌های مشترک تجاری شرکت‌های ایرانی و چینی مابین سازمان توسعه تجارت و مدیریت نمایشگاه واردات چین به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور عصر سه‌شنبه 13 آبان‌ماه برای شرکت و سخنرانی در ششمین اکسپو بین المللی واردات چین و توسعه روابط اقتصادی با پکن تهران را به مقصد شانگهای ترک کرد.

اکسپوی بین‌المللی واردات چین CIIE نمایشگاهی تجاری است که از سال ۲۰۱۸ هر ساله در شانگهای چین برگزار می‌شود. این نمایشگاه اولین اکسپو در سطح ملی با موضوع واردات در جهان است. این اکسپو به میزبانی مشترک وزارت بازرگانی چین و دولت محلی شانگهای برگزار می‌شود. شرکای این اکسپو شامل سازمان تجارت جهانی، کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل و سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد هستند.

هدف از اکسپوی واردات، معرفی بازار داخلی چین به شرکت‌های خارجی و تقویت مصرف داخلی است. نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، بستری برای همکاری کشورهای فقیر و غنی و همچنین اقتصادهای کوچک و بزرگ در قالب همکاری برد برد فراهم کرده است.

خبرنگار اعزامی فارس به چین و محل برگزاری اکسپوی بین‌المللی واردات چین در حاشیه برگزاری افتتاحیه این نمایشگاه با امیر قربانعلی مدیر مرکز تجاری ایران و چین و عضو هیات ایرانی اعزام شده به چین گفت‌وگو کرده است.

مدیر مرکز تجاری ایران و چین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به هدف سفرش به چین،‌ گفت: تعداد بسیاری از شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه واردات چین در سال ۲۰۲۳، در فضایی بیش از ۱۲۰۰ متر مربع در حوزه‌های دانش‌بنیان، پتروشیمی و صنایع نفت، صنایع غذایی و همچنین، حوزه پزشکی شرکت‌های مختلفی از ایران حضور داشتند.

وی افزود: در روز افتتاح پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، تفاهم‌نامه‌ای با هدف توسعه همکاری‌های مشترک تجاری مابین شرکت‌های ایرانی و چینی مابین سازمان توسعه تجارت و مدیریت نمایشگاه واردات چین به امضا رسید.

قربانعلی در پایان خاطرنشان کرد:‌ همچنین در حوزه دانش بنیان، بر اساس مذاکراتی که انجام شد، در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی نانو یک قرارداد همکاری مشترک بین شرکت‌های ایرانی و چینی امضا شد که امیدواریم پس از رفع محدودیت‌های کرونایی در کشور چین شاهد توسعه فعالیت اقتصادی بین ایران و چین باشیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *