وبلاگ
تخصیص بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به کردستان

تخصیص بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به کردستان

تخصیص بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به کردستان

معاون اجرایی رئیس‌جمهور، گفت: از مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان بیش از پنج هزار میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور عصر روز شنبه در جلسه‌ای با نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با اشاره به مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان، گفت: از مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان بیش از پنج هزار میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری عنوان کرد: با توجه به اینکه سفر آیت‌الله رئیسی به کردستان جزو آخرین سفرهای استانی دور قبل بود، اما شاهد پیشرفت‌های خوبی در بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در این استان بودیم. ان‌شاءلله در سفر بعدی رئیسی به این استان، طرح‌های اقتصادی و عمرانی دیگری به فرآیند بهره‌برداری برسند.

منصوری از بهره برداری پروژه راه‌آهن همدان – سنندج در سفر آتی رئیس‌جمهور به استان کردستان خبر داد و اظهار کرد: این راه‌آهن یکی از قدیمی‌ترین و مهمترین پروژه‌های حمل‌ و نقل کشور است و قرار است بعد از ۱۸ سال افتتاح شود. طول این پروژه ریلی حدود ۱۵۰ کیلومتر بوده که دارای ۶ ایستگاه شامل ۳ ایستگاه باربری و ۳ ایستگاه‌ مسافری است.

وی با بیان اینکه این خط راه‌آهن برای نخستین بار استان کردستان را به شبکه ریلی کشور متصل کرده و مصوب شده که در فاز‌های بعدی تا مرز باشماق و خاک عراق امتداد یابد، یادآور شد: تکمیل این مسیر یک ابرپروژه ریلی محسوب می‌شود که ترانزیت ریلی غرب کشور را متحول می‌کند؛ بنابراین این اقدام نشان‌دهنده عزم دولت در گسترش شبکه ریلی کشور است.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری تأکید کرد: باید پروژه‌هایی اجرایی شود که بیشترین اثرگذاری را برای مردم داشته باشد.

منصوری بیان کرد: در جلسات عمرانی و اقتصادی که در روزهای آینده برگزار خواهیم، تأمین اعتبارات و همچنین راه‌کارهای حل مشکلات استان کردستان با محوریت علم بودجه‌ریزی و لحاظ کردن اقتضائات واکاوی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه تلاش و اولویت دولت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است، تصریح کرد: استان کردستان ظرفیت‌های اقتصادی زیادی دارد که مع‌الأسف تاکنون مورد توجه جدی قرار نگرفته است و دولت سیزدهم تلاش دارد، ضمن احیای ظرفیت اقتصادی این استان، مشکلات واحدهای تولیدی و نیازهای اقتصادی را برطرف کند‌.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: دولت همواره بر نهضت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام تأکید دارد و این مهم، سیاست قطعی دولت است. بنابراین تکمیل پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند، در اولویت هستند.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت همدلی دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم، خاطر نشان کرد: همراهی و همسویی مجلس و دولت قطعا می‌تواند اتفاقات خوبی را برای کشور و مردم رقم زند که دستاوردهای این همراهی جزو توفیقات جمهوری اسلامی و تمام اجزای نظام حکمرانی به شمار می‌رود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در پایان ضمن تمجید از وطن‌دوستی مردم قهرمان‌‌پرور استان کردستان و ایستادگی آن‌ها در مقابل توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده جمهوری اسلامی ایران در طول عمر بابرکت انقلاب اسلامی، حل مشکلات کردستان را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد.

گفتنی است، در ادامه این نشست، نمایندگان مردم استان کردستان ضمن تشکر از اقدامات و زحمات دولت سیزدهم، نظرات، پیشنهادات و در خواست‌های خود را برای انجام هرچه بهتر سفر رئیس‌جمهور به این استان مطرح کردند.

نمایندگان همچنین بر توسعه آینده اقتصادی و توسعه شبکه ریلی، ضرورت اتمام پروژه‌های عمرانی، اتصال کریدور شمال غرب و جنوب غرب در استان کردستان تأکید کردند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *