وبلاگ
امیر حاتمی: ارتباط نزدیک بین بخش‌های راهبردی ارتش در قالب آیین‌نامه تدوین شود

امیر حاتمی: ارتباط نزدیک بین بخش‌های راهبردی ارتش در قالب آیین‌نامه تدوین شود

امیر حاتمی: ارتباط نزدیک بین بخش‌های راهبردی ارتش در قالب آیین‌نامه تدوین شود

مشاور فرمانده معظم کل قوا بر ضرورت تدوین آیین‌نامه‌ای برای ارتباط نزدیک بین بخش‌های راهبردی ارتش تأکید کرد و گفت: این آیین‌نامه در دسترس رزمندگان و یگان‌ها قرار گیرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ حاتمی مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش در بازدید از نخستین نمایشگاه جامع تربیت و آموزش ارتش، ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران در برپایی این نمایشگاه، گفت: از اینکه در مجموعه ارتش انقلابی، امروز ارزش و اهمیت تربیت و آموزش به خوبی درک و برای ارتقای آن نیز به شایستگی فکر شده است، جای خوشحالی و افتخار دارد.

وی افزود: البته در این که دو مؤلفه و دو نظام تربیت و آموزش بصورت منسجم و تلفیقی در نظام فکری مورد مطالعه، برنامه‌ریزی و توجه قرار می‌گیرد، بسیار ارزشمند و امیدبخش است.

مشاور فرمانده معظم کل قوا، ادامه داد: مجموعه این نمایشگاه ارزشمند نشان می‌دهد که به دلیل اهمیت مقوله تربیت و آموزش و نقش آن در تقویت و قدرت‌افزایی ارتش، یک کار فشرده، موفق و اثربخش در طول سال‌های اخیر بر موضوع آموزش در ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شده است، البته آموزش ارتش همواره یک موضوع نهادینه و پر اهمیت بوده، اما امروز ما نوآوری‌های ارزشمندی را در حوزه تربیت و آموزش ارتش مشاهده می‌کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی تأکید کرد: به طور یقین رصد و پایش مستمر تحولات و رویدادهای منطقه‌ای و جهانی برای درک صحیح و واقعی از نوع تهدیدات و تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی و شرایطی که طی سال‌های اخیر در جغرافیای جهان با آن مواجه هستیم، توجه ویژه به حوزه تربیت و آموزش را به‌عنوان یکی از الزامات اساسی رقم زده است که بایستی به آن متمرکز شد و برپایی چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند در راستای ارتقاء سطوح فعالیت‌های آموزشی، به‌ویژه در نیروهای مسلح مؤثر و راهگشا باشد.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در پایان تصریح کرد: در این فرآیند ضروری است یک ارتباط تنگاتنگ، منطقی و معناداری بین بخش‌های راهبردی اطلاعاتی، آموزشی و عملیاتی ارتش صورت گرفته و نهادینه شده و به صورت آیین‌نامه تدوین و در دسترس رزمندگان و یگان‌ها قرار گیرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *