وبلاگ
امیر ایرانی: ناوگروه ۸۶ نماد عزت کشور بود

امیر ایرانی: ناوگروه ۸۶ نماد عزت کشور بود

امیر ایرانی: ناوگروه ۸۶ نماد عزت کشور بود

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش، اجرای ماموریت توسط ناوگروه ۸۶ و دریانوردی در دور کره زمین، را نماد عزت کشور و اقتدار ایرانیان عنوان کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر دریادار شهرام ایرانی در مراسم صبحگاه مشترک پایگاه مقاومت شهید رسول عسگری دیوان محاسبات که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس و قدردانی از ایثارگری های رزمندگان و جانبازان اظهار داشت: دفاع مقدس متعلق به تمام مردم است و امروز باید قدردان جانفشانی های شهدا، جانباران، آزادگان و ایثارگران سرافراز باشیم.

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح محدوده اجرای ماموریت و مسیر پیمایش دریانوردی ناوگروه ۸۶ گفت: گردش در دور دنیا و آن هم با ناوی که توسط متخصصان ایرانی ساخته شد و برای نخستین بار اتفاق افتاد یک تاریخ سازی مهم بود.

امیر دریادار ایرانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت دریا و توجه به امنیت دریایی اظهار داشت: در مامویت ناوگروه ۸۶، در کنار اقتدار نظامی، اقتدار در تمام بخش ها را شاهد بودیم و به نوعی نماد عزت ایران رقم خورد.

وی با بیان اینکه در این ماموریت دریادلان ارتش برای نخستین بار در تاریخ کشور به آبهای اقیانوس آرام ورود کرده و در آنجا دریانوردی کردند، تصریح کرد: در طول این مدت و در شرایط سخت طوفانی که در برخی مواقع در اقیانوس آرام و اطلس شاهد بودیم، مسیرهایی را طی کردیم که باور آن برای خیلی ها غیرباور بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: در طول مسیر با زیرساخت های مخابراتی که توسط جوانان نخبه ایرانی ایجاد شده بود، حتی یک ثانیه هم ارتباط ما قطع نشد و سامانه های ارتباطی به هیچ وجه ایراد پیدا نکرد که این نشان از تولید محصول با کیفیت ایرانی و ملی است.

امیردریادار ایرانی با تاکید بر اینکه ایران امروز یک ابرقدرت است تصریح کرد: در ماموریتی که توسط ناوگروه ۸۶ رقم خورد تمام مردم عزیز کشورمان در آن شریک هستند و ما نیز قدردان آنان هستیم.

علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور نیز با تبریک هفته دفاع مقدس و قدردانی از دلاورمردی های نیروی دریایی در دوران جنگ تحمیلی اظهار داشت: هرگاه به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند ما به قله ها نزدیک شدیم، فکر می کنیم و افتخارآفرینی های بزرگ کشورمان از جمله اقدامات نیروی دریایی را می بینیم، درک بهتری نسبت به این افتخارات پیدا می کنیم، بدون شک یکی از قله هایی که فتح شد، اقدام نیروی دریایی راهبردی ارتش در طی کردن مدار ۳۶۰ درجه بود و اگر تمام ابعاد این رویداد درک نشد، به این علت بود که نمی خواستیم دشمنان به همه قدرت ایران پی ببرند.

کامیار با بیان اینکه در این ماموریت اقتدار ایران در بخش های مختلف به نمایش گذاشته شد افزود: از جمله موارد حائز اهمیت این سفر، این بود که هنوز آمریکایی ها نتوانسته اند کشف کنند این ناودریایی سوخت خود را چگونه تامین کرده و دشمن باید بداند که هنوز همه قدرت ایران کشف نشده است.

وی با با بیان اینکه آنچه امروز داریم، مرهون دلاورمردی هایی است که در دوران دفاع مقدس با استقامت و ایستادگی شهدا و رزمندگان اسلام اتفاق افتاد و دفاع مقدس و آثار ارزشمند آن هنوز در جامعه ساری و جاری است، گفت: این ملت پایبند به خون شهیدان هستند و خون شهیدان هنوز در حال جوشیدن است و تبلور روحیه جهاد و شهادت در بین جوانان آن مشهود است.
براساس این گزارش، امیردریادار شهرام ایرانی همچنین با دکتر سیداحمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور دیدار و گفت وگو کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *