وبلاگ
آمادگی دافوس ارتش برای توسعه روابط دفاعی ایران با جمهوری آذربایجان

آمادگی دافوس ارتش برای توسعه روابط دفاعی ایران با جمهوری آذربایجان

آمادگی دافوس ارتش برای توسعه روابط دفاعی ایران با جمهوری آذربایجان

فرمانده دافوس ارتش در دیدار هیأت اعزامی دانشگاه دفاع ملی جمهوری آذربایجان، گفت: روابط بین ایران و جمهوری آذربایجان در ابعاد مختلف به ویژه در حوزه دفاعی و نظامی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و ما در دافوس ارتش برای توسعه این روابط آمادگی داریم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، ژنرال عارف حسن‌اف، رئیس هیات اعزامی دانشگاه دفاع ملی جمهوری آذربایجان در بازدید از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و قدردانی از میزبانی شایسته دافوس ارتش، به برخی از فعالیت های دانشگاه دفاع ملی آذربایجان اشاره کرد.

رئیس هیات اعزامی دانشگاه دفاع ملی جمهوری آذربایجان گفت: ما در دانشگاه خود فعالیت های آموزشی و پژوهشی متنوعی در حوزه های مختلف نظامی و دفاعی داریم و از تبادل دانشجو با دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران استقبال می کنیم.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیاری برای روابط دو کشور ایران و آذربایجان در حوزه نظامی و دفاعی وجود دارد و آرزو داریم که با تعاملات و همکاری های آموزشی، روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

امیر حسین ولی‌وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد(دافوس) ارتش نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور هیات دانشگاه دفاع ملی آذربایجان گفت: روابط بین ایران و جمهوری آذربایجان در ابعاد مختلف به ویژه در حوزه دفاعی و نظامی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و ما در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش آمادگی داریم که این روابط را توسعه دهیم.

وی با اشاره به سابقه طولانی دانشگاه فرماندهی و ستاد (دافوس) ارتش، اظهار کرد: دافوس ارتش دارای سابقه ۹۰ ساله بوده و دارای تجربیات ارزنده‌ای در حوزه دفاعی و نظامی است و هم اکنون در زمینه اعزام و پذیرش دانشجو با کشورهای دوست و هم پیمان تعامل داریم.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش تصریح کرد: ما آمادگی داریم در زمینه تبادل دانشجو و اجرای رزمایش‌های مشترک روی نقشه با دانشگاه دفاع ملی کشور آذربایجان نیز ارتباط داشته باشیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *