وبلاگ
آزادی ۱۵۰ زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سفر رییس جمهور به کردستان

آزادی ۱۵۰ زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سفر رییس جمهور به کردستان

آزادی ۱۵۰ زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سفر رییس جمهور به کردستان

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مجموعه نهاد ریاست جمهوری اعتبار لازم را تقدیم سازمان زندان‌ها خواهد کرد تا با هماهنگی ستاد دیه شاهد بازگشت ۱۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی به خانواده‌هایشان در این استان باشیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در جریان دور دوم سفر دولت مردمی به استان کردستان با حضور در زندان مرکزی سنندج، اظهار داشت: امروز به لطف خدا و به برکت خون شهدا شاهد اقدامات بزرگی در استان کردستان هستیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور استان کردستان را سرزمین مجاهدت‌های خاموش، شور و شعور، حماسه و نشاط دانست و گفت: بیکاری ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است لذا اگر شغل و معیشت مردم به ‌ویژه جوانان تأمین شود، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که امروز شاهد آنها هستیم ریشه‌کن می‌شود.

منصوری با بیان اینکه امروز در استان کردستان سرفصل جدیدی به سفرهای استانی رئیس جمهور اضافه شده است، گفت: الحمدلله از کردستان قهرمان سنت برنامه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی به مجموعه برنامه‌های سفر رئیس جمهور اضافه گردید.

وی با بیان اینکه امروز تعداد ۲۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی در استان کردستان آزد شدند ، عنوان کرد: بزودی مقدمات آزادی ۱۲۵ نفر دیگر از زندانیان جرایم غیر عمد فراهم خواهد شد که تعداد آزادی زندانیان در مجموع به ۱۵۰ نفر خواهد رسید. انشالله مجموعه نهاد ریاست جمهوری اعتبار لازم را تقدیم سازمان زندان‌ها خواهد کرد تا با هماهنگی ستاد دیه و خیرین عزیز شاهد بازگشت ۱۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی به آغوش گرم خانواده‌هایشان در این استان باشیم.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود انجام سفرها به استان‌های کشور را کوتاهترین مسیر جهت خدمت رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: در جریان سفر رئیس محترم جمهور به کردستان مصوبات خوبی برای استان منعقد شده است؛ همچنین در این سفرمصوباتی را برای سازمان زندان‌ها منعقد کرده‌ایم.

معاون اجرایی رییس جمهور با اشاره به دغدغه مردم استان کردستان در زمینه اشتغال، تصریح کرد: مسائل مربوط به اشتغال و همچنین مباحث مربوط به آسیب‌های اجتماعی در کردستان به صورت جدی‌تری پیگیری و رفع می‌شود لذا در این راستا گروه‌های بزرگ اقتصادی در سطح استان مستقر شده تا مراکز تولیدی و صنعتی را فعال کنند؛ همچنین تسهیلات متمرکزی در حوزه اشتغال پرداخت خواهد شد.

منصوری بابیان اینکه در بحث توانمند سازی، مهارت و آموزش زندانیان باید اقدامات ویژه‌ای انجام شود ، اظهار داشت: نهاد ریاست جمهوری با کمک صندوق کارآفرینی امید تسهیلات اشتغالزایی خوبی را در اختیار زندانیان جهت ایجاد شغلی آبرومندانه پس از آزادی قرار خواهد داد.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: از سفر اول رئیس جمهور محترم به استان کردستان تا امروز بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار وارد استان شده است که این اقدام تحولی جدی در زمینه‌های اقتصادی و عمرانی به شمار می‌رود.

معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در جریان این سفر رئیس جمهور به کردستان پروژه‌هایی به ارزش بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان افتتاح شد که این اقدامات زمینه ایجاد اشتغال و رفع آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *